РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Заміна гальмівної рідини в гідроприводі гальм

Згідно з рекомендацією заводу-виготовлювача замінювати гальмівну рідину слід через 40 тис. км пробігу або через 4 роки експлуатації (в залежності від того, що настане раніше).

Корисна порада
Гальмівна рідина дуже гігроскопічна і поглинає вологу з повітря, що, крім появи корозії деталей гальмівної системи, знижує температуру кипіння самої рідини, а це може привести до відмови гальм при частих інтенсивних гальмуваннях. Тому рекомендуємо замінювати гальмівну рідину щороку (навесні).

Вам будуть потрібні: ключі «на 7», «на 11», гальмівна рідина, гумовий або прозорий шланг, прозора посудина.

Корисні поради
Заміну гальмівної рідини рекомендується проводити з помічником, попередньо встановивши автомобіль на оглядову канаву або естакаду (не потрібно знімати колеса). Застосовуйте гальмівні рідини, що відповідають класу DOT-3 або DOT-4.
Черговість заміни рідини в гальмівних механізмах:
- задній правий;
- передній лівий;
- задній лівий;
- передній правий.

Попередження
Не використовуйте злиту рідина повторно: вона забруднена, насичена повітрям і вологою. Завжди доливайте в систему тільки нову рідину тієї марки, яка була залита раніше. Гальмівна рідина гігроскопічна (вбирає вологу з навколишнього повітря), тому її не можна зберігати у відкритій тарі. Бережіть природу! Не зливайте використану гальмівну рідину в грунт або каналізаційну систему. Про розташування пунктів прийому відпрацьованих експлуатаційних рідин у вашому районі можна дізнатися в місцевих органах влади.

пробка бачка головного гальмівного циліндра

1. Відверніть пробку бачка головного гальмівного циліндра.

Бачок гальмівної рідини

2. Долийте в бачок чисту гальмівну рідину до нижньої кромки наливної горловини.

Попередження
Загальмуйте автомобіль стоянковим гальмом і встановіть під задні колеса упори («черевики»).

захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів передніх

3. Очистіть від бруду клапани випуску повітря і зніміть захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів передніх ...

захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів задніх

4. ... і задніх коліс.

Одягніть гумовий шланг на клапан випуску повітря робочого циліндра гальмівного механізму

5. Одягніть гумовий шланг на клапан випуску повітря робочого циліндра гальмівного механізму правого заднього колеса і занурте кінець шланга в чисту прозору посудину.

педаль гальма

6. Помічник повинен різко натиснути на педаль гальма чотири-п'ять разів (з інтервалом між натисканнями 1-2 с), після чого утримувати педаль натиснутою.

7. Ключем «на 7» відверніть на 1 / 2-3 / 4 обороту клапан випуску повітря. З шланга почне витікати стара (брудна) гальмівна рідина. Педаль гальма в цей час повинна плавно дійти до упору. Як тільки рідина перестане витікати, загорніть клапан випуску повітря.

Примітка
Постійно стежте за рівнем рідини в бачку, не допускаючи його зниження до позначки «MIN» на стінці бачка. При необхідності доливайте нову гальмівну рідину, щоб не допустити потрапляння повітря в гідропривід. Таким чином забезпечується поступове витіснення старої рідини новою без осушення гідросистеми.

замініть гальмівну рідину в робочому циліндрі гальмівного механізму

8. Таким же способом замініть гальмівну рідину в робочому циліндрі гальмівного механізму лівого переднього колеса, відвертаючи клапан випуску повітря ключем «на 11».

9. Потім замініть гальмівну рідину в другому контурі (спочатку в робочому циліндрі гальмівного механізму лівого заднього колеса, потім правого переднього).

10. Повторюйте операції 5-9 до повної заміни рідини в приводі (зі шланга повинна витікати чиста рідина без бульбашок повітря).

11. Після заміни гальмівної рідини обов'язково надіньте захисні ковпачки на клапани випуску повітря. Пошкоджені ковпачки замініть.

12. Перевірте якість виконаної роботи: натисніть кілька разів на педаль гальма - хід педалі і зусилля на ній повинні бути однаковими при кожному натисканні. Якщо це не так, поверніться до виконання операцій 5-9.

Зміст

Запчастини

Бачок гальмівної рідини (A11-3505110AB)

Бачок зчеплення A15 (A11-3505110AB) 618 грн.
.