РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Підготовка автомобіля до виїзду

Перед виїздом перевірте технічний стан автомобіля. Ви витратите не більше десяти хвилин, зате будете впевнені в справності систем і агрегатів автомобіля. Перевірку необхідно виконувати і при щоденній експлуатації автомобіля, навіть якщо вам здається, що все працює бездоганно. Частину робіт можна провести під час прогріву двигуна, заощадивши кілька хвилин.

Chery Amulet

1. Підходячи до місця стоянки, зверніть увагу, чи немає під автомобілем слідів витоку масла або експлуатаційних рідин. По можливості усуньте витік до виїзду.

2. Обов'язково перевірте тиск повітря в шинах і при необхідності доведіть його до рекомендованого для даного типу шин. Різниця значень тиску в межах 0,2-0,3 кгс/см2 може погіршити параметри керованості, плавність ходу автомобіля і привести до небажаного заносу або зносу при гальмуванні. Через знижений тиск в шинах швидше зношується протектор і витрачається більше палива.

3. Обійдіть навколо автомобіля. Перевірте наступне:

- комплектність знімних деталей (щітки склоочисника, зовнішні дзеркала та ін.);

- цілісність стекол кузова, розсіювачів фар і ліхтарів. Не відкладайте заміну розбитих розсіювачів. Тріснуті скла кузова замінюйте при першій нагоді;

- стан шин. У радіальних шин м'які боковини. Шини з номінальним внутрішнім тиском виглядають приспущеними. Запам'ятайте їх зовнішній вигляд (осадку);

- наявність і стан номерних знаків.

Попередження
Фари, задні ліхтарі і номерні знаки повинні бути чистими.

4. Перевірте рівень масла в картері двигуна і при необхідності доведіть його до норми.

5. Перевірте рівні гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра і охолоджуючої рідини в розширювальному бачку. При необхідності долийте рідини до норми.

6. Перевірте рівень робочої рідини в бачку гідропідсилювача. При необхідності доведіть його до норми.

7. Рекомендуємо по можливості перевірити рівень масла в коробці передач і при необхідності долити масло.

8. Перевірте роботу стоянкового гальма. Для цього, піднімаючи важіль до упору, підрахуйте кількість клацань. Якщо клацань більше восьми, гальмо стоянки треба відрегулювати.

9. Перевірте справність звукового сигналу.

10. Перевірте роботу фар, задніх ліхтарів, додаткового стоп-сигналу і покажчиків повороту. Несправні лампи замініть (див. «Заміна ламп»).

11. Перевірте роботу контрольно-вимірювальних приладів, очищувача і омивача вітрового скла.

12. Перед поїздкою обов'язково перевірте на нерухомому автомобілі роботу гальмівної системи, натиснувши на педаль гальма. Якщо педаль без опору «провалилася» до підлоги, значить, гальмівна система несправна. Експлуатація такого автомобіля заборонена.

Примітка
Перед далекою поїздкою і після тривалої перерви в експлуатації перевірте стан запасного колеса, укомплектуйте автомобіль інструментами і приладдям.

У разі виявлення несправності прийміть рішення (з урахуванням вимог Правил дорожнього руху) про початок поїздки або ремонт автомобіля.

Всі перевірки докладно описані в підрозділі «Щоденне обслуговування (ЩО)».


Зміст

.