РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Заміна колеса

Попередження
Будьте уважні при заміні проколотого колеса. Можливо, його прокололи зловмисники, щоб вкрасти цінні речі з салону автомобіля в той час, коли ви зайняті його заміною.

багажник (в ньому знаходиться все необхідне для заміни колеса)

1. Відкрийте багажник (в ньому знаходиться все необхідне для заміни колеса) і відкиньте килимок підлоги багажника (або підніміть його задню частину).

Відверніть і зніміть фіксатор запасного колеса

2. Відверніть і зніміть фіксатор запасного колеса.

Вийміть запасне колесо з багажника

3. Вийміть запасне колесо з багажника і покладіть його поруч з замінним колесом.

4. Увімкніть I передачу і гальмо стоянки. Встановіть домкрат під автомобіль поряд з колесом, яке потрібно замінити (див. « Використання домкрата »).

Корисна порада
Для того щоб не забруднитися при заміні колеса, надіньте рукавички і спецодяг, якщо вони є у вашому автомобілі.

5. З протилежного боку автомобіль потрібно зафіксувати, підклавши під переднє і заднє колеса упори так, щоб піднятий автомобіль не міг зміститися вперед або назад.

За допомогою домкрата злегка підніміть автомобіль

6. За допомогою домкрата злегка підніміть автомобіль, але так, щоб колесо, яке потребує заміни, не відривалося від дороги. Балонним ключем ослабте п'ять гайок кріплення колеса.

Корисні поради
Для того щоб легше було відвернути колісні гайки, можна скористатися не руками, а ногою, наступаючи згори на рукоятку балонного ключа. Для полегшення відвернення гайок рекомендуємо придбати спеціальний балонний ключ з телескопічною ручкою. Зручно працювати і балонним ключем хрестоподібної форми.

відверніть гайки і зніміть колесо

7. Підніміть домкратом автомобіль так, щоб колесо відірвалося від дороги, після чого повністю відверніть гайки і зніміть колесо.

Попередження
Намагайтеся, щоб автомобіль якомога менше часу перебував у підвішеному стані зі знятим колесом.
Піднімайте автомобіль домкратом тільки на висоту, необхідну для зняття і установки колеса. Якщо працюєте на м'якому грунті, підкладіть під основу домкрата товсту дошку. Не застосовуйте для цієї мети цеглини: вони легко розколюються і автомобіль може зірватися з домкрата, важко травмувавши вас.

8. Встановіть запасне колесо на місце знятого, нагвинтіть кріпильні гайки до упору, але не затягуйте їх.

Попередження
Нагвинчуючи гайки, простежте за тим, щоб їх конусні частини поєдналися з конусними поверхнями отворів в диску колеса, інакше під час руху гайки ослабнуть і можлива втрата колеса.

Опустіть автомобіль і остаточно затягніть гайки

9. Опустіть автомобіль і остаточно затягніть гайки. Затягуйте колісні гайки через одну по колу. Щоб уникнути пошкодження диска колеса не намагайтеся «дотягнути» гайки кріплення колеса, натискаючи ногою на рукоятку ключа.

Корисні поради
Для того щоб відчути необхідне зусилля затягування гайок кріплення колеса (момент затягування 130 Ншм), перший час застосовуйте динамометрический ключ.
Не змащуйте гайки кріплення — це може привести до їх самовідкручування під час руху автомобіля.

10. Встановіть декоративний ковпак.

11. Перед тим як продовжити рух, обов'язково перевірте тиск повітря в шині встановленого колеса.

Корисні поради
На автомобіль встановлені безкамерні шини. Якщо у вас недостатньо навичок монтажу шин, радимо не намагатися виконати цю роботу самостійно. Одне пошкодження боковини — і доведеться купувати нову шину або вставляти камеру. У безвихідній ситуації можна скористатися спеціальною аптечкою для ремонту безкамерних шин без розбортовки або герметиком для шин. Застосовувати їх необхідно відповідно до вказівок інструкції. Чим безкамерна шина краще камерної? По-перше, безкамерна при проколі спускає дуже повільно: можна, підкачуючи, тижнями їздити з цвяхом в колесі, поки не з'явиться можливість його відремонтувати. По-друге, коли при дуже значному пробігу з безкамерної шини почнуть виступати дроти металокорда, її ще можна використовувати в якості запасного колеса. Камеру в таку покришку вставляти марно: вона проколиться вже при першому накачуванні.

Зміст

Запчастини

.