РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Перевірка ефективності роботи гальмівної системи

Перевіряти ефективність роботи гальмівної системи бажано на спеціальних гальмівних стендах (аналогічних застосовуваним ГІБДД при проведенні річного технічного огляду автомобілів). В крайньому випадку орієнтовну комплексну оцінку роботи гальмівної системи можна виконати на рівній горизонтальній площадці, закритій для руху транспорту. Бажано, щоб майданчик був рівномірно покритий тонким шаром піску.

Описану нижче перевірку можна проводити тільки на автомобілях, не обладнаних ABS. Якщо ваш автомобіль обладнаний антиблокувальною системою, то краще звернутися на СТО.

Автомобіль без навантаження (в салоні тільки водій) розженіть на I передачі до швидкості приблизно 15 км/год. Різко натисніть на педаль гальма, щоб заблокувати колеса, і не відпускайте її до повної зупинки автомобіля.

Вийдіть з автомобіля і огляньте гальмівні сліди, залишені колесами автомобіля. Якщо гальмівні сліди передніх коліс трохи довші задніх, а довжина слідів зліва і справа однакова, то гальмівна система справна. В іншому випадку відремонтуйте систему.

Примітка
Cлід враховувати наведені співвідношення (рис. 4.4):
L лев. пер. = L прав. пер.
L пев. задн. = L прав. задн.
L пер. > L задн.

Рис. 4.4. Перевірка ефективності роботи гальмівної системи

Рис. 4.4. Перевірка ефективності роботи гальмівної системи

Попередження
Не зловживайте такою оцінкою, оскільки вона пов'язана з підвищеним одностороннім зносом шин.

Зміст

.