РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Прокол колеса

Прокол колеса - це неприємність, з якою рано чи пізно стикається кожен водій. Повітря з проколотого колеса може виходити швидко або повільно, це залежить і від розміру предмета, що прокололо колесо, і від того, які шини встановлені на автомобіль: камерні або безкамерні. З невеликим цвяхом у безкамерній шині можна їздити багато днів, перш ніж ви помітите, що колесо спустило.

Дуже важливо вчасно визначити, що стався прокол колеса. Під час руху звертайте увагу на поведінку автомобіля: якщо він став погано розганятися, збільшилося зусилля на рульовому колесі під час маневрування або погіршилася курсова стійкість, обов'язково перевірте тиск у колесах.

Найпростіший спосіб відремонтувати колесо - звернутися до найближчої шиномонтажної майстерні, де ремонт зроблять швидко, професійно і, як правило, за цілком доступною ціною.

Попередження:
Не намагайтеся дістатися шиномонтажної майстерні на повністю спущеному колесі: достатньо проїхати так кілька десятків метрів, і шину доведеться викидати.

Потрібно замінити пошкоджене колесо запасним. Ця досить проста операція, проте, потребує деяких навичок.

При проколі колеса увімкніть аварійну сигналізацію, плавно загальмуйте автомобіль до швидкості 2-3 км/год, на першій передачі постарайтеся обережно переміститися до краю проїжджої частини і зупинитися якомога правіше на узбіччі, а якщо можливо, то за межами проїзної частини. Якщо дозволяють дорожні умови і це не суперечить вимогам Правил дорожнього руху, при проколі будь-якого колеса з правого боку автомобіля притискайтеся до правого узбіччя, при проколі зліва - до лівого. Намагайтеся не зупиняти автомобіль у місцях, де дорога погано проглядається: у крутих поворотах, на спусках та підйомах, мостах, у тунелях. Якщо автомобіль залишився на проїжджій частині, насамперед забезпечте власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Увімкніть аварійну сигналізацію та встановіть знак аварійної зупинки.

Попередження:
Пам'ятайте, що заміна колеса серед багатосмугового швидкісного шосе ставить під загрозу ваше життя та життя інших учасників дорожнього руху. Тому в деяких випадках для заміни колеса розумніше пересунути автомобіль на узбіччя або майданчик для стоянки, навіть якщо пошкоджена шина при цьому буде остаточно зіпсована. Життя і здоров'я дорожчі за матеріальні витрати на купівлю нової шини.

ЗАМІНА КОЛІСА

Попередження:
Повернувшись до припаркованого автомобіля та виявивши прокол колеса, будьте уважні. Можливо, його прокололи зловмисники, щоб викрасти цінні речі із салону автомобіля в той час, коли ви зайняті заміною колеса та зосередили свою увагу на роботі.

1, Увімкніть I передачу і загальмуйте автомобіль гальмом стоянки. Попросіть пасажирів вийти із автомобіля. Якщо ви буксирували причіп, від'єднайте його від автомобіля. Щоб запобігти випадковому запуску двигуна, вийміть ключ із замку запалювання.

2. Відкрийте багажник.

3. Для доступу до місця зберігання домкрата потягніть за петлю...

4. ...і відкиньте кришку.

5. Витягніть домкрат із місця зберігання.

6. Для того, щоб дістати комір, ключ для гайок коліс і запасне колесо, зніміть підлогу підлоги

7. Вийміть із оббивки підлоги ключ для гайок коліс...

8. ...і воріт домкрата.

9. Зніміть кришку ніші запасного колеса.

10. Викрутіть гвинт кріплення запасного колеса проти годинникової стрілки...

11. ...і вийміть його з диска колеса.

12. Витягніть запасне колесо з багажника.

Корисні поради:
Щоб не забруднитись при заміні колеса, одягніть рукавички та спецодяг, якщо вони є у вашому автомобілі.

13. Встановіть верхній майданчик домкрата під опорну точку кузова з боку проколотого колеса.

14. Підкладіть з двох сторін (спереду та ззаду) упори під колесо, яке розташоване по діагоналі від пошкодженого.

15. Злегка підніміть автомобіль домкратом так, щоб колесо, яке потребує заміни, не відривалося від дороги.

16. Послабте затягування всіх чотирьох гайок кріплення колеса, що знімається.

Корисні поради:
Для полегшення відвертання гайок рекомендуємо придбати спеціальний балонний ключ із телескопічною рукояткою.

17. Підніміть домкратом автомобіль так, щоб колесо відірвалося від дороги, після чого повністю відверніть гайки та зніміть колесо.

Попередження:
Намагайтеся, щоб автомобіль якнайменше часу знаходився у вивішеному стані зі знятим колесом.
Піднімайте автомобіль домкратом лише на висоту, необхідну для зняття та встановлення колеса. Якщо працюєте на м'якому ґрунті, підкладіть під основу домкрата товсту дошку. Не застосовуйте для цього цеглу - вони легко розколюються, і автомобіль може зірватися з домкрата, тяжко травмувавши вас.

18. Встановіть запасне колесо замість знятого, нагвинтіть гайки його кріплення до упору, але не затягуйте їх.

Попередження:
Перед встановленням запасного колеса ретельно очистіть від бруду прилеглі поверхні диска колеса та маточини обтиральною тканиною або щіткою. Будьте обережні; під час руху ці деталі могли нагрітися до високої температури.
Загортаючи гайки, простежте за тим, щоб їх конусні частини поєдналися з конусними поверхнями отворів у диску колеса, інакше під час руху затягування гайок ослабне і колесо загубиться.

19. Опустіть автомобіль і остаточно затягніть гайки хрест-навхрест моментом 103 Н'М (10,3 до гС'М).

Корисні поради:
Не змащуйте різьблення шпильок - це може призвести до самовідтворення гайок під час руху автомобіля.

20. Покладіть зняте колесо та інструменти назад у нішу під кришку підлоги багажника.

21. Перед тим, як продовжити рух, обов'язково перевірте тиск повітря в шинах.

Корисні поради:
На автомобіль встановлено безкамерні шини. Якщо у вас недостатньо навичок монтажу шин, радимо не намагатись виконати цю роботу самостійно. Одне пошкодження боковини ~ і доведеться купувати нову шину або вставляти камеру.

У безвихідній ситуації можна скористатися спеціальною аптечкою для ремонту безкамерних шин без розбирання (див. «Ремонт безкамерної шини») або герметиком для шин. Застосовувати їх необхідно відповідно до інструкції, що додається.

РЕМОНТ БЕЗКАМЕРНОЇ ШИНИ

Безкамерна шина має велику «живучість». Вона здатна зберігати герметичність навіть за наскрізного пошкодження. З чужорідним тілом, яке застрягло в протекторі, часто можна проїхати багато кілометрів, навіть не підозрюючи про це. Однак необхідність ремонту все одно може виникнути. У багатьох випадках дрібний ремонт безкамерної шини можна провести самотужки прямо а шляху і іноді навіть без зняття колеса з автомобіля.

Для самостійного дрібного ремонту безкамерної шини в дорозі у продажу є спеціальні набори.

У набір входять спеціальна голка, рашпіль, ємність із клеєм, ніж, джгут для заповнення проколів.

1. Огляньте шину та знайдіть місце пошкодження.

2. Вийміть сторонній предмет із протектора.

3. Обробіть рашпілем внутрішню поверхню отвору. Після обробки поверхня буде очищена від бруду, іржі та її краю будуть рівними.

4. Зніміть з відрізків джгута із набору захисну плівку...

5. ...і відокремте джгут від підкладки.

6. Просуньте кінчик джгута у вушко спеціальної голки...

7. ...і протягніть до середини відрізка.

8. Нанесіть на джгут шар клею із набору. Поверхню отвору в шині також обробіть клеєм.

9. Введіть наконечник голки в отвір.

10. Натисканням на рукоятку голки проштовхніть джгут в отвір так, щоб зовні залишилися обидва кінці джгута довжиною близько 10 мм.

11. Різко висмикніть голку з отвору.

12, Обріжте кінці джгута, що залишилися на поверхні, на рівень протектора.

13. Зачекайте вказаний в інструкції до ремонтного набору інструкції час, необхідний для полімеризації клею, і доведіть тиск у шині до рекомендованого.

Описаний метод ремонту не замінює професійний ремонт у спеціалізованих майстернях. Це тільки спосіб вирішити проблему, що виникла в дорозі, і безпечно завершити шлях. Однак у багатьох випадках після якісно проведеного самостійного ремонту можна експлуатувати колесо як завгодно довго.

Зміст

.