РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Правила техніки безпеки

Запобіжні заходи

Загальні відомості про запобіжні заходи при поводженні з холодоагентом

1. Хладагент R-134a має високу леткість. Попадання краплі холодоагенту на шкіру може спричинити місцеве обмороження. Під час робіт із холодоагентом обов'язково використання рукавичок.

2. Використовуйте окуляри для захисту очей та рукавички для захисту рук. При попаданні холодоагенту в очі негайно промийте їх водою.

3. Місткість з холодоагентом R-134a знаходиться під високим тиском. Забороняється зберігати ємність у місцях, де вона може зазнати впливу високих температур. Температура зберігання не повинна перевищувати 52°С.

4. Герметичність системи перевіряйте електронним течешукачем. Слід пам'ятати, що холодоагент R-134a при дії на нього відкритого полум'я виділяє високотоксичний газ фосген.

5. Для заправки контуру хладагента R-134a використовуйте тільки олію зазначеної марки. Застосування мастил інших марок може викликати вихід системи з ладу.

6. Оскільки масло PG інтенсивно поглинає вологу з навколишнього повітря, слід дотримуватися таких запобіжних заходів:

  • При знятті будь-яких деталей контуру холодоагенту, відразу ж заглушіть отвори для захисту від потрапляння вологи.
  • Під час встановлення деталей контуру холодоагенту знімайте заглушки отворів безпосередньо перед встановленням деталей.
  • Приєднайте всі трубопроводи та шланги якомога швидше, щоб запобігти попаданню вологи в систему кондиціонера.
  • Використовуйте компресорну олію лише зазначеної марки з герметичної ємності.

7. При випадковому витоку холодоагенту з системи провітріть робоче місце, перш ніж продовжити роботу.

Запобіжні заходи при заміні деталей системи кондиціювання повітря

1. Заборонено послаблювати з'єднання деталей до зливу холодоагенту із системи.

2. Щоб запобігти потраплянню вологи, відразу ж закривайте відкриті отвори деталей ковпачками або заглушками.

3. Знімайте захисні заглушки тільки перед встановленням деталі.

4. При приєднанні штуцерів деталей обов'язково ставте нові кільця ущільнювачів, попередньо нанісши на штуцер і ущільнення холодоагент або масло.

Технічне обслуговування трубопроводу та з'єднань

При використанні холодоагенту, що не містить вологи, та рекомендованих мастил, внутрішні поверхні елементів системи охолодження зберігатимуть хімічну стійкість. Підвищений вміст забруднень, вологи або повітря може порушити хімічну стійкість внутрішніх поверхонь і призвести до виникнення несправностей або серйозних пошкоджень.

Запобіжні заходи, обов'язкові до дотримання

1. При необхідності розгерметизації системи охолодження, підготуйте заздалегідь всі інструменти та запасні частини, які потрібні для виконання обслуговування системи, щоб система знаходилася в розгерметизованому стані строго необхідний час.

2. Закривайте пробками або заглушками всі трубопроводи та з'єднання безпосередньо після їх від'єднання, щоб запобігти потраплянню забруднень та вологи.

3. Усі трубопроводи та інші елементи систем автомобіля, що зберігаються на складі запчастин, до моменту приведення в стан готовності до використання повинні бути герметично упаковані або їх отвори повинні бути закриті заглушками.

4. Забороняється гнути формовані елементи трубопроводів системи для припасування за місцем. Під час обслуговування холодильних установок використовуйте елементи трубопроводів потрібної форми.

5. Усі пристрої, включаючи колектор для затоки холодоагенту, колектор для підключення манометра та шланги для виконання перевірок, повинні бути чистими та сухими.

При обслуговуванні системи

Примітка:
• Устаткування, що використовується для видалення холодоагенту HFC-134a(R-134a) із систем кондиціювання повітря, має бути сертифіковано та відповідати вимогам стандартів UL та SAE J2210.
• У разі аварійного викиду холодоагенту перед поновленням робіт необхідно провітрити приміщення.
• Додаткову інформацію в галузі техніки безпеки та охорони праці можна отримати у виробників холодоагенту та олії.

Увага
• Пари олії або холодоагенту, які використовуються в системі кондиціювання, можуть викликати подразнення очей або носоглотки.
• Будьте обережні при підключенні обладнання для технічного обслуговування.
• Не вдихайте холодоагент або пару.

Створення розрідження в системі

1. У разі розгерметизації системи, наприклад, у процесі монтажу або ремонту, з неї необхідно викачати повітря з використанням системи зливу, переробки та заправки холодоагентом R-134a. (Якщо система знаходилася у відкритому стані кілька днів, необхідно замінити ресиверосушитель та провести відкачування повітря протягом кількох годин).

2. Підключіть систему зливу, переробки та заправки холодоагенту R-134a до отворів високого та низького тиску, відповідно до інструкцій виробника.

3. Приблизно через 10 хвилин переконайтеся, що манометр низького тиску показує розрідження нижче 93,3 кПа. Якщо розрідження одержати не вдається, це вказує на негерметичність системи. Частково зарядіть систему та випробувайте її на герметичність.

4. Витягніть клапан низького тиску з технологічного отвору низького тиску.

Заряджання системи холодоагентом

1. Підключіть систему зливу, переробки та заправки холодоагентом R-134a до отвору високого тиску, як показано на малюнку та відповідно до інструкцій виробника.

2. Додайте таку ж кількість нового масла холодоагенту в систему, яке було злито раніше. Використовуйте лише рекомендовану олію холодоагенту. Заправте в систему необхідну кількість холодоагенту R-134a. Переповнення системи холодоагентом може вивести компресор із ладу.

Перевірка герметичності системи

У всіх випадках, коли передбачається наявність витікання холодоагенту або виконуються роботи, пов'язані з від'єднанням елементів або ослабленням затягування з'єднань, виконуйте перевірку герметичності системи за допомогою електронного шукача течії.

Примітка:
Щоб правильно використовувати електронний течешукач, рекомендується ознайомитися з його інструкцією.

1. Перевірте час затягування з'єднань трубопроводів. При послабленні затягування затягніть з'єднання вказаним моментом. За допомогою течешукача переконайтеся у відсутності витоку газу.

2. Якщо після затягування з'єднання витік не усунений, розрядіть систему, роз'єднайте з'єднання та перевірте ущільнюючі поверхні на наявність пошкоджень. Навіть трохи пошкоджені деталі з'єднань підлягають обов'язковій заміні.

3. Перевірте кількість компресорної олії і за необхідності відновіть її до норми.

4. Зарядіть систему та перевірте її герметичність. Якщо витоків не виявлено, зробіть вакуумне продування та заряджання системи.

Компресорна олія

Технічні характеристики масел

1. У системі HFC-134a використовується синтетична (PG) компресорна олія, а в системі R-12 - мінеральна. Ці два типи масел не можна змішувати.

2. Марка компресорної олії (PG) змінюється в залежності від моделі компресора. Використовуйте олію тільки тієї марки, яка вказана для даної моделі компресора.

Поводження з маслом

1. Не допускайте потрапляння в олію вологи, пилу, металевих частинок тощо.

2. Не змішуйте олії різних марок.

3. При тривалому впливі повітря на олію вміст вологи в ньому зростає. Після заправки та доливання олії, відразу ж щільно закривайте ємність (компресорна олія системи HFC-134a вбирає вологу дуже швидко).

4. Компресорні олії повинні зберігатися лише у металевих ємностях. Зберігання мастил у пластмасових ємностях заборонено.

Перевірка рівня масла в компресорі

Масло для змащення компресора під час його роботи циркулює в системі. У всіх випадках, коли відбувається заміна деталей системи або відбувається витік великої кількості холодоагенту, додайте масло для відновлення початкової кількості.

Заправка компресора маслом

Олія і холодоагент мають близькі властивості. У процесі нормальної роботи частина олії циркулює у системі разом із холодоагентом. Перед проведенням перевірки рівня олії в системі або заміни будь-яких елементів системи необхідно на деякий час включити компресор, щоб забезпечити заправку олії. Ця процедура виконується так:

1. Відкрийте всі двері та капот двигуна.

2. Запустіть двигун; переведіть перемикач кондиціонера в положення ON (ВКЛ) і встановіть ручку управління електродвигуном вентилятора у положення, що відповідає максимальній частоті обертання.

3. Залишіть компресор працюючим на 20 хвилин при частоті обертання в межах 800...1000 об/хв, щоб привести систему в дію.

4. Зупиніть двигун.

Зміст

.