РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

5. Буксирування автомобіля

Буксування автомобіля

Якщо автомобіль застряг у снігу, бруду, піску або в інших подібних умовах, можна спробувати вивільнити його розгойдуванням вперед-назад.

УВАГА
• Якщо поруч з автомобілем є люди чи інші можливі перешкоди, не використовуйте метод розгойдування, так як автомобіль може різко виїхати вперед або назад і заподіяти фізичний або матеріальний збиток.

УВАГА
Якщо ви хочете витягнути автомобіль, дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій для уникнення пошкодження трансмісії або інших вузлів:
• не натискайте педаль акселератора при перемиканні передачі;
• не допускайте роботи двигуна на високих обертах і пробуксовки коліс;
• якщо через деякий час розгойдування автомобіля не дало ререзультатів, вдамося до інших способів, таких як витягування на буксирі.

Евакуація автомобіля

Якщо потрібно буксирування, рекомендується звертатися в авторизований сервісний центр Geely або спеціалізовану компанію. Рекомендується буксирування способами (а) або (b), показаними на малюнку нижче.

Евакуацію автомобіля своїми силами з дотриманням наведених у цьому розділі інструкцій можна робити лише у разі відсутності авторизованого сервісного центру Geely або спеціального евакуатора.

Щоб уникнути виходу автомобіля з ладу потрібне застосування відповідного обладнання.

Спеціалізовані компанії знайомі з національним і місцевим законодавством, що регулює процес буксирування.

Неналежні способи буксирування можуть призвести до поломки автомобіля. Хоча фахівці володіють способами правильного буксирування, вони можуть допускати помилки. Щоб уникнути виходу автомобіля з ладу дотримуйтесь наведених нижче правил безпеки. При необхідності передайте наведені рекомендації фахівцю, який буде здійснювати евакуацію.

Евакуація автомобіля

Заходи безпеки при евакуації

При буксируванні використовуйте безпечне зчеплення і дотримуйтесь вимог національних і місцевих законів. Дотичні з дорожньою поверхнею колеса і привідний вал повинні бути в робочому стані.

Якщо вони вийшли з ладу, буксирування потрібно здійснювати евакуатором методом повного навантаження.

Буксирування з навантаженням передніх коліс

При буксируванні з навантаженням передніх коліс автомобіль повинен бути знятий з стоянкового гальма.

УВАГА
При піднятих колесах дорожній просвіт позаду повинен бути достатнім. В іншому випадку будуть пошкоджені бампер або днище.

Буксирування з навантаженням задніх коліс

Для автомобілів з механічною коробкою перемикання передач (МКПП) рекомендується здійснювати буксирування евакуатором з навантаженням передніх коліс. При буксируванні без евакуатора встановіть ключ у замку запалювання в положення АСС і переведіть важіль переключення ПЕРЕДАЧ у нейтральне положення.

УВАГА
Якщо автомобіль буксирується ззаду, ключ має перебувати в замку запалювання, але не в положенні LOCK. Система блокування рульового колеса не утримує колеса прямо.

Використовуйте евакуатор з платформою, що забезпечити повне навантаження автомобіля. Підніміть стоянкове гальмо.

УВАГА
Забороняється застосовувати евакуатор з краном для буксирування автомобіля за передню або задню частину, в іншому разі кузов буде пошкоджений.

Буксирування за допомогою евакуатора з краном

Аварійне буксирування

Задня частина

Якщо потрібно буксирування, рекомендується звертатися в авторизований сервісний центр Geely або спеціалізовану компанію.

У разі крайньої необхідності закріпіть буксирувальний трос або ланцюг за аварійний буксирувальний гак в передній або задній частині автомобіля. Будьте максимально обережні при буксируванні.

УВАГА
Дозволяється використовувати лише вказаний буксирувальний гак, в іншому випадку автомобіль може бути пошкоджений.

Буксирувальний гак (седан)

Буксирувальний гак (хетчбек)

Водій повинен знаходитися в автомобілі для управління і гальмування при появі такої необхідності.

Перед буксируванням зніміть автомобіль з стоянкового гальма і переведіть важіль перемикання ПЕРЕДАЧ в нейтральне положення. Ключ у замку запалювання повинен перебувати в положенні АСС (двигун вимкнено) або ON (працюючий двигун).

При буксируванні даними способом колеса, вісь, трансмісія, рульове колесо і гальма повинні бути в робочому стані, а швидкість - низькою.

УВАГА
Будьте обережні при буксируванні автомобіля. Уникайте ривків, так як надлишкові зусилля, що впливають на буксирувальний трос або ланцюг, призведуть до поломки гака, обриву троса або ланцюга і, як результат, до травм або поломки автомобіля.

Зміст

.