РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Експлуатація автомобіля

Ключ

Цими ключами відкриваються всі замки
Цими ключами відчиняються всі замки

Пластина з номером ключа
Пластина з номером ключа

Примітка:
• Номер ключа наноситься на пластину.

Помістіть пластину з номером у безпечне місце, наприклад, у портфель. Не зберігайте її у машині. Якщо ключ втрачено або потрібен запасний ключ, зверніться до авторизованого сервісного центру Geely для виготовлення ключа. Рекомендується записати номер ключа та зберігати цей запис у безпечному місці.

Використовуйте ключ для зачинення та відчинення дверей

Використовуйте ключ для замикання та відчинення дверей.

Вставте ключ в отвір і поверніть його.

Замикання: повернути ключ за годинниковою стрілкою.

Відмикання: повернути ключ проти годинникової стрілки.

Замикання та відмикання всіх дверей здійснюється за рахунок замикання або відмикання замка дверей водія.

Ключом не можна блокувати всі двері одночасно, якщо двері з боку водія відчинені.

Увага
• Забороняється залишати ключ у машині, коли у ній знаходиться дитина. Граючи, він може завести двигун, що може спричинити небезпечну ситуацію.

Брелок дистанційного керування

Використовуйте ключ для зачинення та відчинення дверей
1. Кнопка відмикання. 2. Кнопка замикання 3. Кнопка замикання багажника.

Якщо автомобіль оснащений системою дистанційного керування, замикання та відмикання замків дверей можна здійснювати, перебуваючи в радіусі 10 м.

Замикання та відмикання

Коли ключ вийнято із замку запалювання, натисніть кнопку замикання на брелоку дистанційного керування. Відбудеться замикання чотирьох дверей, при цьому покажчики повороту короткочасно загоряться один раз, і через три секунди увімкнеться система захисту від угону. Потім натисніть кнопку відмикання на брелоку дистанційного керування. Відмикається чотири двері, при цьому покажчики повороту короткочасно загоряться один раз.

Для відкривання багажника необхідно натиснути та утримувати кнопку відкривання багажника.

Якщо протягом 15 секунд не було відкрито жодного з чотирьох дверей, капот або кришку багажника, відбувається автоматичне замикання дверей та перехід у режим захисту від угону. При натисканні кнопки відмикання протягом 15 секунд розпочнеться новий 15-секундний відлік.

Примітка:
• Якщо при натисканні на кнопку замикання чотири двері, капот або кришка багажника не зачинені, тричі загоряються покажчики повороту і кожні дві секунди двічі звучить сирена протиугінної системи, нагадуючи про те, що необхідно закрити всі двері, капот та кришку багажника.

Функція безшумної роботи

Для включення системи захисту від угону без подачі звукового сигналу одночасно натисніть і утримуйте більше двох секунд кнопки «LOCK» («ЗАПИРАННЯ») та «UNLOCK» («ВІДПИРАННЯ»), Тричі короткочасно загоряться покажчики повороту. У режимі безшумної роботи під час спрацювання сигналізації подача звукового сигналу не здійснюється. При повторному одночасному натисканні та утриманні більше двох секунд кнопок «LOCK» («ЗАПИРАННЯ») та «UNLOCK» («ВІДПИРАННЯ») тричі короткочасно загоряться покажчики повороту і станеться вихід із безшумного режиму.

Функція пошуку автомобіля

Ви можете знайти ваш автомобіль вночі або на стоянці за допомогою звукової та світлової сигналізації. При натисканні кнопки замикання двічі протягом 0,5 с в режимі захисту від угону тричі пролунає сигнал сирени і тричі короткочасно загоряться покажчики повороту.

Примітка:
• Забороняється натискати на кнопки нігтями або гострими предметами.

Уникнення несправностей

Брелок дистанційного керування є електронним пристроєм. Для запобігання несправностям необхідно дотримуватися наступних рекомендацій.

  • Не зберігайте брелок дистанційного керування поблизу джерел високої температури, наприклад панелі приладів.
  • Не розбирайте брелок дистанційного керування.
  • Не вдаряйте та не кидайте брелок дистанційного керування.
  • Уникайте контакту брелока з вологою.
  • Після тривалого використання брелока дистанційного керування знижується електричний заряд джерела живлення, внаслідок чого можуть спостерігатися порушення роботи. Для заміни джерела живлення необхідно зняти кришку брелока дистанційного керування, вийняти старе джерело живлення, встановити нове та знову встановити кришку. Нове джерело живлення рекомендується встановити відразу після видалення старого, уникаючи короткого замикання контактів. Рекомендується використовувати літієві джерела живлення CR2032 для заміни.

Заміна джерела живлення брелока дистанційного керування

  1. Для зняття кришки брелока дистанційного керування використовуйте плоску викрутку або подібний предмет.
  2. Дістайте розряджене джерело живлення.
  3. Встановіть нове джерело живлення плюсовою стороною донизу.
  4. Після встановлення джерела живлення надійно встановіть кришку брелока.

Після заміни джерела живлення переконайтеся у нормальному функціонуванні брелока. Якщо брелок працює ненормально, зверніться до авторизованого сервісного центру Geely.

З метою захисту навколишнього середовища викиньте використане джерело живлення в бак для сміття.

Примітка:
• Дотримуйтесь правильної полярності.
• Забороняється торкатися внутрішніх елементів брелока, оскільки це може призвести до порушень його роботи.
• Заборонено проводити заміну джерела живлення вологими руками, щоб уникнути утворення іржі.
• Будьте обережні, щоб не погнути контакт джерела живлення. Брелок дистанційного керування необхідно берегти від попадання пилу та мастила.

Примітка:
• Не допускайте проковтування дитиною джерела живлення або деталей.

Електронна протиугінна система

Електронна протиугінна система

Електронна протиугінна система – це електронна система кодової ідентифікації. Після того, як ключ вставлений у замок запалювання, датчик у ключі надсилає автомобілю електронний код. Запуск двигуна може бути виконаний, лише якщо цей код відповідає ідентифікаційному коду автомобіля.

Електронна протиугінна система автоматично активується після вилучення ключа із замку запалювання.

Електронна протиугінна система автоматично вимикається, якщо в замок запалювання вставлено оригінальний ключ, після чого може бути здійснено запуск двигуна.

У разі втрати ключа або потреби у запасному ключі представнику авторизованого сервісного центру Geely необхідно повідомити оригінальний номер ключа для виготовлення іншого ключа з транспондером. Якщо ви самостійно виготовите копію ключа, ви не зможете завести двигун.

Примітка:
• Забороняється проводити заміну або демонтаж електронної протиугінної системи. У разі самовільного внесення змін ми не гарантуємо нормального функціонування системи.

Охоронна система автомобіля

Охоронна система автомобіля призначена для зниження ймовірності угону автомобіля. У разі активації системи захисту від угону в будь-якому з наведених нижче випадків спрацьовує сигналізація:

  • при відкритті будь-яких дверей, капота або кришки багажника,
  • якщо в замок запалювання вставлено ключ.

При спробі проникнути в автомобіль спрацьовують покажчики повороту та звучить сирена.

Для активації або вимкнення охоронної сигналізації використовується брелок дистанційного керування (див. розділ «Брілок дистанційного керування»).

Після активації охоронної системи автомобіля для відмикання або відчинення дверей та кришки багажника використовується брелок дистанційного керування. Інакше спрацьовує сигналізація.

Активація охоронної системи автомобіля

Для активації охоронної системи автомобіля можна натиснути кнопку на брелоку дистанційного управління. Один раз короткочасно загоряться покажчики повороту та одночасно блокуються всі двері.

Запуск двигуна неможливий, доки охоронна система автомобіля активована. Охоронну систему автомобіля не можна активувати:

  • якщо будь-яка з дверей відчинена;
  • якщо капот або кришка багажника відкриті.

У цьому випадку двічі звучить кожні дві секунди з циклічності 10 секунд сигнал оповіщення про неналежно закриті двері, кришку багажника або капота.

Вимкнення охоронної системи автомобіля

Для розблокування всіх дверей та відключення охоронної системи автомобіля необхідно натиснути на кнопку .

Система сповістить вас про це одноразовим короткочасним спрацюванням покажчиків повороту.

Перемістіть ключ у замку запалювання у положення «ON» («ВКЛ.») і перевірте автомобіль на наявність будь-яких порушень у роботі.

При активації безшумного режиму наявність порушень визначається за вказівниками повороту. У цьому випадку звукова сигналізація не спрацьовує (див. розділ "Функція безшумної роботи").

Примітка:
• Забороняється керувати автомобілем при індикаторі, що горить. В іншому випадку двигун може вийти з ладу.
• Не залишайте автомобіль із вимкненою охоронною системою, оскільки незачинений автомобіль є легкою здобиччю для викрадачів.

Двері

Замок дверей

Для блокування та розблокування дверей використовується внутрішня кнопка.

Замикання: потягніть кнопку назад.

Відмикання: потягніть кнопку вперед.

Примітка:
• Кнопка замикання не може бути натиснута, коли двері з боку водія відчинені.

Увага
• Надзвичайно небезпечно залишати дитину та домашню тварину в машині без нагляду. Наприклад, у спекотні літні дні автомобіль сильно розігрівається на сонці. Це може призвести до травми або навіть смерті дитини або домашньої тварини. Не залишайте дитину чи тварину у машині.

Функція автоматичного замикання та відмикання дверей

Кришка багажника седана може бути відкрита за допомогою брелока дистанційного керування або кнопки відкривання. Задні двері хетчбека можуть бути відчинені за допомогою брелока дистанційного керування або кнопки відкривання.

При перевищенні швидкості 20 км/год усі двері автоматично зачиняються. Після вилучення ключа із замку запалювання всі двері автоматично відмикаються. Двері не можуть бути заблоковані, якщо ключ у замку запалювання знаходиться у положенні «OFF».

Якщо двері з боку водія відчинені, буде звучати сигнал, що нагадує, що необхідно вийняти ключ із замка запалювання. У разі зіткнення зі спрацюванням подушок безпеки відбувається відмикання всіх чотирьох дверей. Використовуйте електричний замок для замикання та відмикання дверей.

Електричний замок для зачинення та відчинення дверей

Використовуйте електричний замок для замикання та відмикання дверей. Натисніть на перемикач електричного замка дверей.

Замикання: використовується передня половина перемикача електричного замка.

Відмикання: використовується задня половина перемикача електричного замка.

При використанні перемикача електричного замку двері всі двері зачиняються і відчиняються одночасно.

Увага
• Ніколи не залишайте дитину в машині без нагляду, особливо якщо ключ все ще знаходиться в замку запалювання. Дитина може натиснути на перемикач електричних склопідйомників, і його може притиснути склом, що призведе до тяжких наслідків.

Пристрій захисту від відчинення задніх дверей дітьми

Пристрій захисту від відкривання задніх дверей дітьми

Для активації пристрою захисту необхідно повернути ключ на 90° на торці задніх дверей, як показано на малюнку.

Завдяки цій функції задні двері блокуються і можуть бути відчинені тільки зовні. Geely рекомендує використовувати цю функцію завжди, коли в машині знаходиться дитина.

Увага
• Перед початком руху переконайтеся, що двері зачинені.
• Закрийте двері перед початком руху. Коли на задньому сидінні знаходиться дитина, для запобігання випадковому відчиненню дверей зсередини необхідно використовувати пристрій захисту від відчинення задніх дверей дітьми.

Електросклопідйомники

Пультом керування склопідйомниками можна скористатися лише у випадку, коли ключ у замку запалювання знаходиться у положенні «ON» («ВКЛ.»).

Керування склом з боку водія

Перемикач дверей з боку водія використовується для керування всіма склопідйомниками.

Перемикач на дверях з боку водія

Ручне управління: для підйому/опускання скла натиснути або потягнути кнопку.

Опускання: плавно натиснути на кнопку (менше 0,5 с).

Підйом: плавно потягнути кнопку (менше 0,5 с).

Автоматичне керування: якщо натиснути або потягнути та утримувати кнопку протягом короткого проміжку часу (більше 0,5 с) і потім її відпустити, скло відкриється або закриється автоматично. Повторне натискання на кнопку (менше 0,5 с) негайно зупинить рух скла.

Керування склом з боку пасажира

Управління склом з боку пасажира

Перемикач на дверях з боку пасажира використовується для керування всіма склопідйомниками.

Опускання: плавно натиснути на кнопку (менше 0,5 с).

Підйом: плавно потягнути кнопку (менше 0,5 с).

Автоматичне управління: якщо натиснути або потягнути та утримувати кнопку протягом короткого проміжку часу (більше 0,5 с) і потім її відпустити, скло відкриється або закриється автоматично.

Повторне натискання на кнопку (менше 0,5 с) негайно зупинить рух скла. Якщо на водійських дверях натиснута кнопка блокування керування склопідйомниками, то керування склопідйомником на стороні пасажира неможливе.

Функція захисту від утиску

Якщо під час автоматичного закривання скла між склом і рамою виявиться предмет, закривання скла автоматично припиниться, і воно повернеться до початкового положення. Ця функція може спрацювати навіть за відсутності затисненого предмета, коли скло зазнає сильного впливу.

У разі порушень у роботі електросклопідйомників або функції захисту від затискання необхідно провести їх калібрування.

Примітка:
• Якщо безперервно утримувати кнопку під час закриття, функція захисту від защемлення не працює.

Калібрування електросклопідйомника

1. Натисніть та тримайте кнопку склопідйомника до повного опускання скла.

2. Потягніть і тримайте кнопку до повного закриття скла, потім відпустіть кнопку, потім знову потягніть і утримуйте її в такому положенні 0,5 с. Переконайтеся в нормальному відкриванні та закриванні скла. У разі порушень у роботі електросклопідйомників зверніться до авторизованого сервісного центру Geely.

Увага
• Перед використанням ознайомтеся з посібником з експлуатації та переконайтеся в наявності системи захисту від защемлення.
• Забороняється перевіряти функціонування системи захисту від защемлення за допомогою будь-яких частин тіла, оскільки це може призвести до серйозних травм та смерті.
• Якщо будь-який предмет виявиться затиснутим за частки секунди до повного закривання скла, система захисту від затискання може не спрацювати.

Увага
Для уникнення травм дотримуйтесь наведених нижче вказівок.
• При закриванні скла вам і вашим пасажирам рекомендується не висовувати з автомобіля голову, руки та інші частини тіла. Затискання шиї, голови або руки може спричинити серйозну травму.
• Переконайтеся, що пасажир правильно керує закриванням скла.
• Якщо в автомобілі знаходиться дитина, подбайте про те, щоб вона не змогла скористатися кнопкою склопідйомника, залишившись без нагляду (див. розділ «Кнопка блокування скла» для запобігання випадковому залученню кнопки дитиною).
• Не залишайте ключі у машині.
• Не залишайте дитину в машині без нагляду, особливо в тому випадку, якщо ключ знаходиться в замку запалювання, оскільки дитину може затиснути склом під час гри з кнопкою, що може призвести до серйозних травм.

Кришка багажника (седан)

Кришка багажника (седан)

Для автоматичного відкривання кришки багажника можна використовувати брелок дистанційного керування.

При екстреному залишенні автомобіля або у разі відмови брелока дистанційного керування для відкривання кришки багажника можна потягнути за ручку, показану на малюнку.

Щільно закрийте кришку багажника. Переконайтеся, що вона щільно закрита, потягнувши її вгору при кожному закриванні. Інакше кришка може різко відкритися під час руху автомобіля.

Увага
• Під час керування автомобілем кришка багажника повинна бути закрита. Це запобігає не тільки випаданню багажу, але й проникненню в салон вихлопних газів.

Задні двері (хетчбек)

Задні двері (хетчбек)

Для відкриття задніх дверей необхідно потягнути за ручку, показану на малюнку.

Для замикання та відмикання замку задніх дверей застосовується брелок дистанційного керування.

Щільно закрийте задні двері. Переконайтеся, що вона щільно закрита, потягнувши її вгору при кожному закриванні. Інакше кришка може різко відкритися під час руху автомобіля.

Увага
• Під час керування автомобілем задні двері повинні бути зачинені. Це запобігає не тільки випаданню багажу, але й проникненню в салон вихлопних газів.

Рекомендації щодо перевезення багажу

При завантаженні в автомобіль багажу необхідно дотримуватися наступних правил.

  • При розміщенні багажу в багажнику переконайтеся в його стійкості.
  • Не перевантажуйте автомобіль та розподіляйте навантаження на обидві осі.
  • Заберіть зайвий вантаж для економії палива.

Увага
• Забороняється класти багаж на полицю за задніми сидіннями, щоб уникнути травм при екстреному гальмуванні або ДТП.
• Під час руху на приладовій панелі багажу бути не повинно, оскільки він ускладнюватиме огляд водія. Під час розгону або в поворотах рухомі предмети можуть травмувати водія, а при ДТП можуть постраждати і пасажири на задніх сидіннях.
• Щоб уникнути переміщення багажу вперед, при гальмуванні висота предметів у багажнику не повинна перевищувати висоту спинки заднього сидіння. Багаж повинен розміщуватися якнайнижче.
• У багажнику заборонено перевозити пасажирів. Пасажири повинні розміщуватись на сидіннях і бути правильно пристебнуті ременями безпеки. В іншому випадку, при різкому гальмуванні або зіткненні вони будуть травмовані.

Капот двигуна

Капот двигуна

Відкриття капота необхідно проводити в наступній послідовності.

• Потягніть важіль відкривання капота, який трохи підніметься.

Важіль відкривання капота

• Потягніть за гак із розчіпним механізмом у передній частині автомобіля, підніміть капот і встановіть його на упор.

Упор капота

Перед закриттям капота переконайтеся у відсутності інструменту або інших предметів у моторному відсіку. Потім опустіть капот до висоти приблизно 20 см та відпустіть. Після того, як він закриється, переконайтеся, що він закритий.

Увага
• Під час руху капот має бути закритим. В іншому випадку він може відкритися, що призведе до раптової аварії.

Сидіння

Всі пасажири повинні сидіти на сидіннях у вертикальному положенні, спираючись на спинку, правильно пристебнувшись ременями безпеки.

Увага
• Забороняється розпочинати рух, доки всі пасажири не розмістяться на своїх місцях належним чином. Забороняється сидіти на складеному сидінні, у багажнику або на багажі. У разі екстреного гальмування або несподіваного зіткнення через неналежну посадку та непристебнутий ремень безпеки можна отримати тяжкі травми.
• Пасажирам забороняється вставати або переміщатися між сидіннями під час руху, оскільки це може призвести до тяжких травм у разі екстреного гальмування або несподіваного зіткнення.

Передні сидіння

Запобіжні заходи при регулюванні переднього сидіння

Сидіння водія

Увага
Подушка безпеки пасивної безпеки з боку водія розкривається з великою силою, що може призвести до тяжких травм або навіть смерті, якщо водій знаходиться занадто близько до подушки безпеки. Так як небезпечна зона при розкритті подушки безпеки – від 50 до 75 мм, безпечна відстань від подушки безпеки становить 250 мм. Ця відстань розраховується від центру кермового колеса до грудної клітки. Якщо відстань менше 250 мм, для регулювання сидіння водія слідуйте наведеним нижче рекомендаціям.

Відсуньте сидіння якомога далі, так, щоб легко можна було дістати до педалей.

Злегка нахиліть спинку сидіння. Незважаючи на різні конструкції автомобілів, легкий нахил спинки дозволить збільшити цю відстань, навіть якщо сидіння розташоване ближче до кермового колеса.

За наявності регулювання кута нахилу рульового колеса опустіть його вниз, у напрямку грудної клітки, щоб подушка безпеки не розкрилася у напрямку голови або шиї.

Здійсніть регулювання сидіння водія відповідно до рекомендацій, наведених вище. При цьому керування педалями та кермовим колесом, а також огляд приладової панелі не повинні бути ускладнені.

Переднє пасажирське сидіння

Увага
• Подушка безпеки пасивної безпеки пасажира на передньому сидінні розкривається з великою силою, що може призвести до тяжких травм або навіть смерті, якщо водій знаходиться занадто близько до подушки безпеки. Зробіть регулювання сидіння, щоб пасажир на передньому сидінні знаходився у вертикальному положенні та на достатній відстані від подушки безпеки.

Переднє сидіння(з боковою подушкою безпеки)

Увага
Дотримуйтесь наведених нижче запобіжних заходів на випадок розкриття бічних подушок безпеки водія та пасажира.
• Не спирайтеся на передні двері під час руху, інакше при спрацюванні подушки безпеки можна отримати важкі і навіть смертельні травми.
• Не закривайте місця розміщення подушок безпеки будь-якими предметами. При спрацьовуванні подушок можна отримати тяжкі та навіть смертельні травми.
• Не робіть заміну та не знімайте обробку в місцях розміщення подушок безпеки, оскільки це може призвести до порушення спрацювання бічної подушки безпеки, відмови спрацьовування або випадкового спрацьовування, що може призвести до тяжкої травми або навіть смерті.

Увага
• Забороняється проводити регулювання сидіння під час руху, оскільки випадкове зміщення сидіння може призвести до втрати керування автомобілем.
• При регулюванні сидіння звертайте увагу на розташування пасажирів та вантажу в салоні, щоб уникнути травмування пасажирів та псування багажу.
• Провівши регулювання сидіння, відпустіть важіль регулювання положення сидіння і перемістіть сидіння вперед-на-зад для його фіксації.
• Після регулювання спинки сидіння обіпріться на неї спиною, щоб переконатися в її надійній фіксації.
• Поблизу органів керування регулюванням сидіння не повинні бути сторонні предмети. Вони можуть завадити спрацюванню механізму фіксації сидіння або викликати випадкове спрацьовування важеля регулювання сидіння, що може призвести до втрати контролю за керуванням автомобілем.

Регулювання переднього сидіння (механічне)

Ліва сторона сидіння
Ліва сторона сидіння

Права сторона сидіння
Права сторона сидіння

1. Важіль регулювання положення сидіння. Підніміть важіль за середину, перемістіть сидіння, злегка спираючись на спинку і відпустіть важіль.

2. Колесо регулювання висоти подушки сидіння. При обертанні колеса регулювання висоти подушки вперед або назад висота подушки збільшується або зменшується. Здійсніть регулювання до бажаної висоти.

3. Колесо регулювання кута нахилу спинки. Повертайте колесо регулювання кута нахилу спинки у відповідному напрямку, не спираючись на спинку сидіння. Здійсніть регулювання до бажаного кута нахилу.

4. Колесо регулювання поперекового упору. Повертайте колесо регулювання поперекового упору у відповідному напрямку, не спираючись на спинку сидіння. Здійсніть регулювання до бажаного положення.

Переднє пасажирське сидіння
Переднє пасажирське сидіння

Увага
• Нахил спинки сидіння не повинен бути надмірним.
• Ремінь безпеки забезпечує максимальний захист при фронтальному або бічному зіткненні, якщо водій та пасажир знаходяться у вертикальному положенні, спираючись на спинки сидінь.
• При нахилі спинки сидіння ремінь безпеки на поясі може зісковзнути на живіт, а його частина, перекинута через плече, - на шию.
• При фронтальному зіткненні надмірний нахил спинки сидіння збільшує ризик травм.

Регулювання переднього сидіння (електричне)

Ліва сторона сидіння водія
Ліва сторона сидіння водія

Права сторона сидіння водія
Права сторона сидіння водія

1. Кнопка регулювання положення сидіння, кута нахилу та регулювання висоти подушки сидіння.

Для регулювання положення сидіння та подушки перемістіть кнопку регулювання в потрібному напрямку. Регулювання припиняється відразу після відпускання кнопки. Не розміщуйте будь-які предмети під переднє сидіння, оскільки вони можуть блокувати переміщення сидіння.

2. Кнопка регулювання кута нахилу спинки сидіння. Для регулювання кута нахилу спинки сидіння перемістіть кнопку регулювання кута нахилу в потрібному напрямку.

3. Колесо регулювання поперекового упору. Повертайте колесо регулювання поперекового упору у відповідному напрямку, не спираючись на спинку сидіння. Здійсніть регулювання до бажаного положення.

Увага
• Нахил спинки сидіння не повинен бути надмірним.
• Ремінь безпеки забезпечує максимальний захист при фронтальному або бічному зіткненні, якщо водій та пасажир знаходяться у вертикальному положенні, спираючись на спинки сидінь. При нахилі спинки сидіння ремінь безпеки на поясі може зісковзнути на живіт, а його частина, перекинута через плече, – на шию. При фронтальному зіткненні надмірний нахил спинки сидіння збільшує ризик травм.

Складання задніх сидінь

Складання задніх сидінь

Натисніть кнопку для зняття блокування та складіть спинку, як показано на малюнку. В результаті обсяг багажника збільшиться до спинки переднього сидіння.

Увага
• Під час руху забороняється сидіти у багажнику або на складеному сидінні. Використовуйте нормальне положення задніх сидінь.

Для запобігання травмам у разі зіткнення або екстреного гальмування дотримуйтесь наступних рекомендацій.
• Перемістіть верхню частину спинки сидіння вперед-назад, щоб переконатися у її фіксації. В іншому випадку може бути порушено нормальне функціонування ременя безпеки.
• Переконайтеся, що ремінь безпеки не перекошений та не затиснутий спинкою сидіння. Встановіть його у правильне положення.

Підголовник

Підголовник

Для безпечної та комфортної їзди перед початком руху рекомендується відрегулювати підголівник.

1. Підйом: потягніть підголовник вгору. Опускання: натисніть на підголовник, одночасно натискаючи кнопку фіксації.

2. Передній підголовник можна відрегулювати, перемістивши його вперед або назад. Чим ближчий підголовник знаходиться до голови, тим більший захисний ефект він має.

Увага
• Відрегулюйте підголівник так, щоб його центр збігався із верхнім краєм вуха.
• Після регулювання підголівника переконайтеся, що його надійно фіксовано.
• Забороняється їзда без підголівника.

Підлокітник

Підлокітник

Щоб скористатися підлокітником, опустіть його в горизонтальне положення, як показано на малюнку.

Примітка:
• Щоб уникнути пошкодження, не кладіть на підлокітник важкі предмети.

Люк даху

Відкриття/закриття люка даху

Горизонтальне відкривання/закриття люка даху.

Натисніть і утримуйте (більше 0,5 с) кнопку горизонтального керування люком для повного відкривання або закривання люка даху в горизонтальній проекції. Якщо під час відкривання/закривання короткочасно натиснути кнопку горизонтального керування люком (менше 0,5 с), відкривання/закривання припиниться. При повторному натисканні на кнопку горизонтального керування люком (менше 0,5 с) відкривання/закриття панелі продовжиться.

Люк даху - горизонтальне відкривання
Горизонтальне відкривання

Вертикальне відкривання/закриття люка даху

Натисніть і утримуйте (більше 0,5 с) кнопку вертикального керування люком для переміщення задньої частини люка даху у вертикальній проекції до повного відкривання або закривання. Якщо під час відкривання/закривання коротко натиснути кнопку вертикального керування люком (менше 0,5 с), відкривання/закривання припиниться. При повторному натисканні на кнопку вертикального керування люком (менше 0,5 с) відкривання/закриття панелі продовжиться.

Люк даху - Вертикальне відкривання
Вертикальне відкривання

Захист від утиску

При натисканні та утриманні (більше 0,5 с) кнопки керування люком у вертикальній або горизонтальній проекціях люк даху автоматично закриється. При перешкоді панель автоматично переміститься на відстань 200 мм від закритого положення.

Якщо під час закривання люка даху ви утримуєте кнопку в натиснутому положенні, функція захисту від утиску не працюватиме.

Тимчасова зупинка

Якщо після припинення відкривання повторно натиснути кнопку, люк продовжить відкриватися до крайнього відкритого положення.

Увага
Щоб уникнути важких травм, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій.
• Під час руху пасажирам забороняється висовувати голову, руки та інші частини тіла у відкритий люк. В іншому випадку при екстреному гальмуванні або ДТП можливе отримання тяжких травм.
• При закриванні люка пасажирам забороняється висовувати голову, руки або інші частини тіла у відкритий люк.
• При обмерзанні даху забороняється відкривати люк, тому що надмірне навантаження може вивести його з ладу.
• Не забувайте ключі у машині.
• Не залишайте дітей у машині без нагляду, особливо якщо ключ знаходиться в замку запалювання, оскільки гра з кнопкою керування люком може призвести до серйозних наслідків.
• Забороняється знаходитись поблизу зони відкривання люка.

Сонцезахисна шторка люка даху

Під час руху на великій швидкості забороняється закривати сонцезахисну шторку, якщо відкритий люк.

Сонцезахисна шторка може бути відкрита або закрита вручну.

Якщо змінено вихідне положення люка, необхідно відновити його.

Повернення люка у вихідне положення

Натисніть і утримуйте (більше 5 секунд) кнопку вертикального керування люком у положенні відкриття люка у вертикальній проекції.

Обслуговування

При необхідності люк даху може бути очищений за допомогою засобу для чищення стекол.

Не використовуйте в'язкий засіб для чищення!

Регулярно змащуйте напрямні (кожні три місяці). Забороняється застосовувати консистентне мастило.

Усунення несправностей люка

Проблема Причина Спосіб усунення
  Неправильне положення кришки люка Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely
Пошкоджено ущільнювальну прокладку Замініть ущільнювальну прокладку
Незвичайний шум у напрямній Сторонній предмет у напрямній Очистіть та змастіть напрямну
Люк не працює Запобіжник, що згорів Замініть запобіжник
Слабкий контакт вимикача Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely
Несправність двигуна Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely
Несправність блоку керування Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely
Пошкоджено приводний механізм Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely
Протікання люка Забита дренажна трубка Продайте дренажну трубку повітряним пістолетом
Функція захисту від защемлення не працює Необхідно скинути налаштування блоку керування Вийміть запобіжник люка та вставте його через п'ять секунд

Система освітлення

Передня блок-фара

1. Габаритний вогонь.

2. Далеке світло фар.

3. Ближнє світло фар.

4. Покажчик повороту.

Передня блок-фара - Седан
Седан

Передня блок-фара - Хетчбек
Хетчбек

Примітка:
• У холодну або дощову погоду на внутрішній поверхні фар може накопичуватися конденсат. Причиною є різниця температур усередині та зовні фари.
• Утворення конденсату не вказує на несправність блок-фари та не впливає на термін її служби.
• Через деякий час після увімкнення фар конденсат зникає. При значній кількості конденсату зверніться до авторизованого сервісного центру Geely.

Задній комбінований ліхтар

1. Покажчик повороту.

2. Ліхтар заднього ходу.

3. Стоп-сигнал та габаритний ліхтар.

Задній комбінований ліхтар - Седан
Седан

1. Стоп-сигнал.

2. Габаритний вогонь.

3. Покажчик повороту.

4. Задній протитуманний ліхтар (ліворуч). Ліхтар заднього ходу (праворуч).

Задній комбінований ліхтар - Хетчбек
Хетчбек

Передня протитуманна фара

1. Передня протитуманна фара.

2. Денні ходові вогні.

Передня протитуманна фара - Седан
Седан

Передня протитуманна фара - Хетчбек
Хетчбек

Специфікація ламп освітлення

Передній комбінований ліхтар:

  • габаритний вогонь - W5W;
  • дальнє світло фар - H7/55W (седан), H1/55W (хетчбек);
  • ближнє світло фар - H1/55W (седан), H7/55W (хетчбек);
  • покажчик повороту - PY21W (автожовтий колір).

Передня протитуманна фара та денні ходові вогні:

  • передня протитуманна фара - H3/55W (седан), H11/55W (хетчбек);
  • денний ходовий вогонь - P21W (седан).

Задній комбінований ліхтар:

  • покажчик повороту - PY21W;
  • ліхтар заднього ходу - P21W;
  • стоп-сигнал та габаритний ліхтар (седан) - LED;
  • стоп-сигнал (хетчбек) - W16W;
  • габаритний вогонь (хетчбек) - R5W;
  • задній протитуманний ліхтар - P21W (седан);
  • задній протитуманний ліхтар (ліворуч) - PR21W (хетчбек).

Передній плафон (без люка) - W5W.

Передній плафон (з люком) - W5W.

Центральний плафон - C5W (середина), W5W (бічні лампи).

Верхній додатковий стоп-сигнал - LED (седан), W5W (хетчбек).

Освітлення рукавичного відсіку - C5W.

Про повідомлення реєстраційних номерів - W5W.

Лампа освітлення багажника - W5W.

Додаткове освітлення салону - W3W.

Подрулевий перемикач системи освітлення

Головне світло

Для включення освітлювальних приладів перемістіть лівий підкермовий перемикач у відповідне положення.

Включаються паркувальні вогні, габаритні вогні, підсвічування реєстраційних номерів та панелі приладів.

Включаються головне освітлення та вищеназвані прилади освітлення.

Автоматичне включення в залежності від рівня природного освітлення.

лівий підкермовий перемикач

Примітка:
• Щоб уникнути значного розряду акумуляторної батареї, не залишайте фари увімкненими на тривалий термін після припинення роботи двигуна.

Далеке та ближнє світло фар

Для включення далекого світла фар увімкніть головне освітлення та перемістіть важіль у положення 1. Для перемикання на ближнє світло фар перемістіть важіль у положення 2.

Індикатор віддаленого світла фар (синій) на панелі приладів вказує на увімкнення дальнього світла фар.

Для короткочасного увімкнення далекого світла фар перемістіть важіль у положення 3 і відпустіть його.

Короткочасне увімкнення далекого світла фар здійснюється також при положенні «OFF» замку запалювання.

Далеке і ближнє світло фар

Покажчик повороту

Для включення покажчика повороту перемістіть важіль перемикання вгору або вниз.

Ключ у замку запалення повинен знаходитись у положенні «ON».

Після завершення повороту важіль автоматично повертається у вихідне положення із поверненням кермового колеса. Однак при перестроюванні повернення важеля в нейтральне положення здійснюється вручну.

При перестроюванні перемістіть важіль вгору або вниз, а потім поверніть у положення 2.

Якщо індикатор вказівника повороту (зелений) на панелі приладів переривчасто загоряється з більшою частотою, ніж у нормальному режимі, перегоріла лампа переднього або заднього вказівника повороту.

Покажчик повороту

Передня протитуманна фара

Поверніть кнопку у положення «ON» для включення передніх протитуманних фар.

Поверніть кнопку в положення «OFF» для відключення передніх протитуманних фар.

Передня протитуманна фара

Вимикачі на панелі приладів

Вимикачі на панелі приладів

1. Регулятор яскравості підсвічування приладів

Колесо прокручування призначене для регулювання яскравості підсвічування приладів.

2. Кнопка відкриття багажника

Натисніть кнопку, щоб розблокувати кришку багажника - кришка автоматично відкриється. Після закриття багажника функція кнопки відновлюється.

3. Індикатор протиугінної системи

Після активації протиугінної системи автомобіля безперервно блимає індикатор, вказуючи на те, що система активована.

4. Регулювання висоти фар

Вимикач призначений для регулювання висоти ближнього світла фар. Регулювання здійснюється шляхом обертання колеса прокручування.

Задній протитуманний ліхтар

Індикатор задніх протитуманних ліхтарів на панелі приладів вказує на увімкнений або вимкнений стан протитуманних ліхтарів.

Задній протитуманний ліхтар

Аварійна світлова сигналізація

Натисніть на цей вимикач, щоб увімкнути аварійну сигналізацію. При цьому переривчасто горітимуть усі вказівники повороту. Щоб вимкнути сигнал, натисніть знову на вимикач. Використовуйте ці вогні для привернення уваги та попередження інших учасників руху.

Аварійна світлова сигналізація

Склоочисник та омивач

Для включення склоочисника перемістіть важіль у бажане положення.

Склоочисник та омивач

Положення перемикача Функція
Положення 1 Переривний режим
Положення 2 Низька швидкість
Положення 3 Висока швидкість
Положення 4 Одноразове спрацювання
Положення 5 Омивач

Для одноразового спрацювання склоочисника потягніть вгору та відпустіть важіль (положення 4).

Для подачі миючої рідини на скло потягніть важіль на себе (положення 5). При цьому автоматично спрацює склоочисник.

Коли вимикач знаходиться в положенні 1 (переривчастий режим), можна відрегулювати інтервал спрацьовування щіток за допомогою ручки регулювання швидкості переривчастого режиму.

При температурі нижче нуля перед використанням склоочисника нагрійте вітрове скло за допомогою обдува вітрового скла. Це допоможе уникнути замерзання миючого засобу на вітровому склі та порушення огляду.

Ручка регулювання швидкості переривчастого режиму

Примітка:
• Забороняється використовувати склоочисник при сухому вітровому склі, оскільки воно може бути пошкоджене.

Для включення склоочисника перемістіть важіль у бажане положення налаштування. Ключ у замку запалення повинен знаходитись у положенні «ON».

Для керування заднім склоочисником обертайте перемикач заднього склоочисника.

При положенні «OFF» перемикача задній склоочисник не працює.

При положенні «INT» перемикача задній склоочисник працює у переривчастому режимі.

При положенні ON перемикача задній склоочисник працює в нормальному режимі.

При положенні перемикача працює задній омивач.

При температурі нижче нуля перед використанням склоочисника нагрійте вітрове скло за допомогою обдува вітрового скла. Це допоможе уникнути замерзання миючого засобу на вітровому склі та порушення огляду.

Примітка:
• Забороняється використовувати склоочисник при сухому вітровому склі, оскільки воно може бути пошкоджене.

Перемикач склоочисника заднього скла

Дзеркало заднього виду

Відрегулюйте зовнішні дзеркала заднього виду так, щоб у них були видні бічні частини автомобіля.

Увага
• Заборонено проводити регулювання дзеркал заднього виду під час руху, оскільки це може призвести до втрати керування і, як наслідок, до ДТП та травм.

Дзеркало заднього виду

Регулювання дзеркала заднього виду здійснюється за допомогою пульта керування дзеркалами.

Замок запалювання повинен знаходитись у положенні «АСС» або «ON».

1. Головний перемикач: натисніть перемикач ліворуч або праворуч, щоб вибрати дзеркало заднього виду, регулювання якого необхідно зробити.

2. Контрольний перемикач: здійсніть регулювання заднього дзеркала у відповідному напрямку.

Регулювання дзеркала заднього виду

Примітка:
• Якщо дзеркало заднього виду обмерзло, не регулюйте, щоб уникнути його поломки.
• Заборонено торкатися дзеркала заднього виду при регулюванні, щоб уникнути травм та несправностей.

Складання дзеркала заднього виду (механічно)

Складання дзеркала заднього виду (механічно)

Під час паркування у вузькому просторі дзеркала заднього виду складаються назад.

Дзеркало заднього виду складається до клацання.

Увага
• Не керуйте автомобілем зі складеними дзеркалами заднього виду. Перед початком руху відрегулюйте дзеркала заднього виду як з боку водія, так і пасажира.
• Щоб уникнути травм та несправностей дзеркал заднього виду, забороняється торкатися їх при регулюванні.

Антиблікове салонне дзеркало заднього виду

Антивідблискове салонне дзеркало заднього виду

Салонне дзеркало заднього виду має два режими:

1. Нормальний режим.

2. Антивідблискний режим.

Відрегулюйте дзеркало салону заднього виду так, щоб у ньому було видно задню частину автомобіля.

При їзді в нічний час для зниження сліпучого ефекту від світла фар, що рухаються позаду автомобілів, переведіть дзеркало заднього виду в антивідблискове положення.

Увага
• Заборонено виконувати регулювання дзеркал заднього виду під час руху. Це може призвести до втрати керування та, як результат, до ДТП та травм.

Для зміни кута нахилу кермового колеса натисніть вниз важіль керування кутом нахилу, утримуючи кермо, та встановіть кермо у бажане положення. Потім поверніть важіль керування у початкове положення.

зміни кута нахилу рульового колеса

Увага
• Забороняється проводити регулювання керма під час руху, щоб уникнути втрати керування, оскільки це може призвести до ДТП, травм або завдати серйозної шкоди.
• Після налаштування рульового колеса спробуйте перемістити його вгору-вниз, щоб переконатися в надійній фіксації.

Система клімат-контролю

Система клімат-контролю
1. Вимикач "OFF". 2. Регулятор швидкості вентилятора. 3. Вимикач обдува вітрового скла. 4. Селектор MODE. 5. Вимикач обігріву заднього скла. 6. Кнопка внутрішньої циркуляції повітря. 7. Кнопка А/С. 8. Кнопка зовнішньої циркуляції повітря. 9. Кнопка AUTO. 10. Кнопка регулювання температури.

Вимикач «OFF»

Вимкніть систему за допомогою кнопки «OFF».

Селектор швидкості вентилятора

Поверніть регулятор для регулювання швидкості вентилятора. Щоб збільшити швидкість, повертайте селектор вправо, для зменшення - вліво.

Вимикач обдува вітрового скла

Використовується для швидкого видалення льоду або вологи з вітрового скла.

Вимикач обігріву заднього скла

Використовується для швидкого видалення льоду або вологи із заднього скла.

Кнопка внутрішньої циркуляції повітря

Натисніть кнопку для внутрішньої циркуляції повітря в салоні автомобіля.

Кнопка«А/С»

Для включення кондиціонера натисніть кнопку «А/С», після чого загориться індикатор. Щоб вимкнути кондиціонер, натисніть кнопку ще раз.

Кнопка зовнішньої циркуляції повітря

Використовується для забору зовнішнього повітря та надходження його в салон автомобіля.

Кнопка «AUTO»

Для автоматичної роботи системи клімат-контролю натисніть на кнопку «AUTO», і система вибере відповідні швидкість вентилятора, потік повітря, впуск повітря та увімкнення-вимкнення кондиціонера в залежності від заданої температури. Щоб перейти до ручного режиму, натисніть кнопку ще раз.

Кнопка регулювання температури

При регулюванні температури в салоні автомобіля поверніть ручку вправо для підвищення температури та вліво для її зниження. При виставленні мінімальної температури на дисплеї з'являється індикатор «Ю», при виставленні максимальної температури - «Н1».

Селектор MODE

Селектор MODE

1. Панель приладів - потік повітря переважно видмухується із сопла приладової панелі.

2. Подвійне обдування - потік повітря видмухується з сопла приладової панелі та в зону ніг.

3. Зона ніг - потік повітря переважно видмухується в зону ніг.

4. Зона ніг/вітрове скло - потік повітря видмухується в зону ніг і на вітрове скло. У разі використання цього режиму увімкніть зовнішню циркуляцію повітря.

Налаштування селектора потоку повітря

Налаштування селектора потоку повітря

Інструкція

• Для охолодження автомобіля, припаркованого на сонці, протягом декількох хвилин керуйте автомобілем із відкритим склом. Таким чином, вивітрюється гаряче повітря, що прискорює охолодження салону за допомогою кондиціонера.

• Переконайтеся, що решітки повітря перед вітровим склом не заблоковані (наприклад, листям або снігом).

• У дощову погоду не обдувайте вітрове скло холодним повітрям. Оскільки температура на внутрішній та зовнішній поверхнях вітрового скла відрізняється, це призведе до запотівання вітрового скла.

• У нижній частині салону перед переднім сидінням має бути достатньо місця для циркуляції повітря всередині салону.

• У холодну погоду для видалення снігу або конденсату в повітрозабірному каналі на кілька хвилин встановіть вентилятор на високу швидкість. Це допоможе знизити запотівання скла.

• При їзді по брудній дорозі всі стекла повинні бути закриті. Якщо в салон проникає пил, рекомендується включити зовнішню циркуляцію повітря та встановити вентилятор у будь-яке положення, крім «OFF».

• При їзді за іншими автомобілями по брудній дорозі або під час руху по сильно запиленій місцевості рекомендується тимчасово включити внутрішню циркуляцію повітря, внаслідок чого буде закрито зовнішній повітрозабірник, перешкоджаючи проникненню зовнішнього повітря та пилу в салон автомобіля.

Опалення

Для досягнення найкращого ефекту зробіть таке.

Автоматичний режим Натисніть кнопку «AUTO».

Встановіть потрібну температуру

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: "OFF".

Ручний режим

Швидкість вентилятора: будь-яке налаштування, крім «OFF».

Температура: встановити на вищу температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: "OFF".

• Для прискорення опалення на кілька хвилин можна встановити внутрішню циркуляцію. Після прогрівання салону встановіть зовнішню циркуляцію, щоб уникнути запотівання скла.

• Натисніть кнопку «А/С» для осушення повітря та підвищення температури.

• Вибір обдува ніг/вітрового скла може збільшити температуру в салоні та усунути запотівання вітрового скла.

Охолодження

Для досягнення найкращого ефекту зробіть таке.

Автоматичний режим

Натисніть кнопку «AUTO».

Встановіть потрібну температуру

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: ON.

Ручний режим

Швидкість вентилятора: будь-яке налаштування, крім «OFF».

Температура: встановити на низьку температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: ON.

• Для швидкого зниження температури на кілька хвилин встановіть внутрішню циркуляцію.

Вентиляція

Для досягнення найкращого ефекту зробіть таке.

Автоматичний режим

Натисніть кнопку «AUTO».

Температура: встановити на низьку температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: "OFF".

Ручний режим

Швидкість вентилятора: будь-яке налаштування, крім «OFF».

Температура: встановити на низьку температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Кондиціонер: ON.

Відпотівання та відтавання внутрішньої поверхні вітрового скла

Для досягнення найкращого ефекту зробіть таке.

Автоматичний режим

Натисніть кнопку «AUTO».

Температура: встановити на низьку температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Потік повітря: обдування вітрового скла.

Ручний режим

Швидкість вентилятора: будь-яке налаштування, крім «OFF».

Температура: встановіть потрібну температуру.

Впуск повітря: зовнішня циркуляція (зовнішнє повітря).

Потік повітря: обдування вітрового скла.

У дощову погоду не обдувайте вітрове скло холодним повітрям. Оскільки температура на внутрішній та зовнішній поверхнях вітрового скла відрізняється, це призведе до сильного запотівання вітрового скла.

Перевірка та заміна салонного фільтра

Фільтр очищення повітря кондиціонера розташований у рукавичному відсіку, як показано на малюнку.

Після тривалого застосування фільтр може забитися. При відчутному зниженні ефективності роботи клімат-контролю або запотіванні скла фільтр необхідно замінити.

1. Звільнити засувки рукавичного відсіку праворуч і ліворуч і відкрити рукавичний відсік.

Перевірка та заміна салонного фільтра

2. Видалити фільтр з отвору очищення повітря, як показано на малюнку.

Перевірка та заміна салонного фільтра

Вийміть фільтруючий елемент із корпусу фільтра.

Огляньте поверхню фільтруючого елемента.

Замініть його, якщо поверхня забруднена.

Під час встановлення фільтруючого елемента в корпус фільтра гладка поверхня повинна бути спрямована вниз, рифлена - вгору.

Примітка:
• Фільтр очищення повітря має бути правильно встановлений. Використання системи кондиціонування без фільтру очищення повітря призведе до зниження пилозахисту та погіршення характеристик системи.

Перевірка та заміна салонного фільтра

Інформація про заходи безпеки

Спаління в очах

При працюючому кондиціонері, якщо ви курите, дим може викликати печіння в очах. Симптом пов'язаний із сухістю сітківки, спричиненою сухістю повітря в салоні. В результаті сітківка надзвичайно чутлива до зовнішніх дій. У цьому випадку для вивітрювання диму необхідно встановити зовнішню циркуляцію.

Прискорювач холостого ходу

Двигун оснащений прискорювачем холостого ходу, який незначно збільшує обороти холостого ходу двигуна для покращення холодопродуктивності при зупинці автомобіля. При працюючому прискорювачі збільшуються обороти двигуна, таким чином, необхідно бути особливо уважним під час торкання або зупинки.

Паркування автомобіля в гарячу сонячну погоду

Під час паркування автомобіля на сонці в спеку температура в салоні значно підвищується. У цьому випадку необхідно опустити всі шибки для вивітрювання нагрітого повітря і потім увімкнути кондиціонер.

Коли в салоні стане прохолодно, підніміть скло та відрегулюйте температуру на свій розсуд.

У дощову погоду скла запотіють, що перешкоджає огляду. У цьому випадку, коли кондиціонер встановлюється в режим охолодження або обігріву вітрового скла, конденсат на склі легко видаляється.

Відповідна температура кондиціонування

За допомогою кондиціонера температура може бути знижена до освіжаючої. З погляду здоров'я корисне відчуття незначної прохолоди при посадці в автомобіль (різниця між зовнішньою та внутрішньою температурами - 5-6 "С). Надмірно холодне повітря негативно відбивається на здоров'ї.

Аудіосистема

Аудіосистема

1. "PWR" - включення та вимкнення аудіосистеми. "VOL" - поворотна ручка регулювання гучності.

2. "1" - програмована кнопка 1 (тюнер). - диск МРЗ/вибір попередньої папки в режимі USB.

>

3. "2" - програмована кнопка 2 (тюнер). "RPT" - повторне відтворення поточної доріжки.

4. "3" - програмована кнопка 3 (тюнер).

5. "SCAN" - сканування частот (тюнер), зчитування доріжок диска (програвач CD/MP3).

6. "Mute" - відключення звуку (тюнер), пауза (програвач CD/MP3).

7. (коротке натискання) - пошук частоти у бік зменшення (тюнер), попередня доріжка (програвач CD/MP3 або режим USB); (тривале натискання) - пошук частоти у бік зменшення вручну (тюнер) , швидке перемотування назад (програвач CD/MP3).

8. CD-програвач CD/MP3 або режим USB.

9. Натисканням цієї кнопки здійснюється виймання диска.

10. Дисковий затвор - відсік CD/MP3.

11. "Інтерфейс mini USB" - роз'єм USB.

12.«FM/AM» - вибір діапазону FM/AM.

13. (коротке натискання) - пошук частоти у бік збільшення (тюнер), наступна доріжка (програвач CD/MP3 або режим USB); (тривале натискання) - пошук частоти у бік збільшення вручну (тюнер) , швидке перемотування вперед (програвач CD/MP3).

14. «AST» (коротке натискання) – автозбереження; "SET" (тривале натискання) - увійти в режим налаштування.

15. "SND" - налаштування звуку.

16. "6" - програмована кнопка 6 (тюнер).

17. "5" - програмована кнопка 5 (тюнер); "RND" - увімкнення/вимкнення режиму випадкового відтворення CD/MP3.

18. "4" - програмована кнопка 4 (тюнер). - вибір наступної папки в режимі програвача MP3/USB.

>

Регулювання звуку

Увімкнення/вимкнення аудіосистеми

Натисніть кнопку PWR: коротке натискання - увімкнення, тривале - відключення.

Гучність

Повертайте ручку регулювання гучності. Максимальна гучність відповідає 31, мінімальна - 0. У режимі CD/MP3 або USB при гучності 0 вмикається пауза. Натисніть будь-яку кнопку, щоб вийти зі стану. Під час регулювання гучності переконайтеся, що ви можете чути дорожні сигнали (сигнал клаксону, сирени тощо).

Налаштування звуку

Для входу в режим регулювання звуку натисніть SND.

Виберіть потрібну опцію для налаштування, повертаючи кнопку «VOL».

• «BASS» - низькі частоти (-7...+7).

• «TREBLE» - найвищі частоти (-7...+7).

• "BAL" - баланс (7-,0,-7).

• «FADER» - задні/передні динаміки (7-,0,-7).

• «LOUD» - тонкомпенсація (викл., низк., серед., високий. - «ВИМК.», «ВКЛ.»).

• "SOUND MODE" - вибір стилю звуку ("BASS-TRE", "JAZZ", "CLASSIC", "VOCAL", "ROCK", "POP").

Після вибору на дисплеї з'являється вибраний стиль звуку. Через п'ять секунд дисплей повертається до останнього режиму.

Примітка:
• Регулювання низьких та високих частот («BASS», «TREBLE») здійснюється лише в режимі «BASSTRE».

Радіо

Діапазон радіочастот

Натисніть кнопку «FM/AM», щоб вибрати потрібний діапазон. Можливе перемикання між шістьма такими режимами: FM1, FM2, FM (автозбереження), АМ1, АМ2, AM (автозбереження).

Сканування частот (SCN)

Сканування частот дозволяє прослухати кожну станцію у вибраному діапазоні протягом 10 секунд. Запуск/зупинка сканування здійснюється натисканням кнопки SCN.

Автоматичний пошук

Натисніть для пошуку станції в напрямку зменшення частоти.

Натисніть для пошуку станції в напрямку збільшення частоти.

Настроювання вручну

Натисніть АБО для переходу в режим налаштування. Потім натисніть і утримуйте кнопку для налаштування станції в напрямку зменшення частоти та у напрямку збільшення частоти. При цьому частота станції відображається на екрані.

Відпустіть кнопку. Система знаходиться в режимі ручного налаштування. Натисніть АБО для вибору частоти. Якщо після натискання кнопки пройшло близько восьми секунд, на дисплеї відображається AUTO зі звуковим сигналом, і система повертається в режим автоматичного пошуку.

Автоматичне збереження станцій («AST»)

У діапазоні FM AST та в діапазоні AM AST можуть бути автоматично збережені шість станцій FM та шість станцій AM з найбільш сильним сигналом. При натисканні кнопки AST в режимі радіо система переходить в режим автоматичного збереження станцій. При автоматичному збереженні нові станції змінюють збережені станції в діапазоні FM AST або AM AST.

Для активації функції автоматичного збереження натисніть кнопку «AST».

• Після звукового сигналу блимає дисплей.

• Після збереження звучить звуковий сигнал, дисплей перестає блимати.

• За радіостанціями закріплюються кнопки від 1 до 6.

• Іноді не може бути знайдено шість станцій.

Попереднє налаштування(1-6)

Шість станцій на діапазон можуть бути закріплені за програмованими кнопками вручну та викликані за допомогою даних кнопок.

Налаштуйтеся на потрібну станцію.

Натисніть та утримуйте програмовану кнопку на вибір більше двох секунд (до звукового сигналу) для закріплення за нею вибраної станції.

Виклик заздалегідь налаштованої станції

У режимі радіо натисніть відповідну програмовану кнопку (1-6) для виклику збереженої станції.

Перехід з режиму USB/CD/MP3 в режим радіо

В режим радіо можна повернутися, натиснувши кнопку FM/AM і вибравши потрібну станцію.

Відтворення диска CD/MP3

Для вибору режиму відтворення CD/MP3 натисніть кнопку «CD/USB».

На дисплеї відображаються:

• аудіорежим (якщо вибрано),

• номер поточної відтвореної доріжки CD/MP3 та час відтворення.

Зчитування доріжок

Функція зчитування дозволяє слухати перші 10 секунд кожної доріжки.

Для запуску зчитування записів натисніть кнопку «SCN».

Вихід із режиму зчитування здійснюється повторним натисканням кнопки «SCN».

Попередня/наступна доріжка

Натисніть або для вибору попередньої/наступної доріжки.

Швидка перемотування назад/вперед

Натисніть та утримуйте кнопку або для швидкого переміщення по диску назад або вперед.

Випадкове відтворення записів

Для входу в режим випадкового відтворення записів натисніть кнопку «RND».

Для виходу з режиму випадкового відтворення записів повторно натисніть кнопку «RND».

Повторне відтворення запису

Для входу в режим повторного відтворення запису натисніть кнопку «RPT».

Для виходу з режиму повторного відтворення запису повторно натисніть кнопку «RPT».

Вибір каталогу дисків MP3

Натисніть для вибору попередньої папки.

Натисніть для вибору наступної папки.

Вилучення диска

Натисніть кнопку для видалення диска.

Поводження з диском

Не торкайтеся пальцями до поверхні диска під час виймання.

Для захисту диска від бруду та пилу помістіть його в коробку відразу після виймання.

Уникайте впливу на диск прямих сонячних променів або тепла.

Режим відтворення файлів із USB-носія

Пристрій має зовнішній інтерфейс для підключення USB-пристроїв зберігання файлів.

Підтримка форматів

Файли з розширенням *.mpЗ або *.МРЗ.

Підтримка пристроїв USB об'ємом 32 Мб - 4 Гб.

Підтримка архітектури файлових систем FAT16 та FAT32 на флеш-накопичувачах.

Підтримка частот вибірки: 8; 16; 32; 11,025; 22,05; 44,1; 12; 24; 48 кГц.

Підтримка швидкості передачі інформації 8-320 кб/сек., змінна (MP3 PRO).

Підключення пристроїв

Вставте флеш-накопичувач у стандартний інтерфейс USB, потім натисніть кнопку CD/USB, щоб вибрати режим USB. На дисплеї з'являється слово «USB».

Примітка:
• Початкове завантаження флеш-накопичувача може тривати кілька секунд. Не виймайте накопичувач протягом цього часу.

Відтворення

У нормальному режимі відтворення на дисплеї відображається аудіорежим (якщо вибрано), поточна доріжка та час відтворення.

Після відтворення останньої доріжки вибраної папки програвач переходить до відтворення першого MP3-файлу, наступного за порядком папки.

Відтворення попередньої/наступної доріжки

Натисніть або для вибору попередньої/наступної доріжки.

Сканування записів

Натисніть кнопку «SCAN» під час відтворення. Відтворюватимуться перші 10 секунд кожної доріжки.

При повторному натисканні кнопки SCAN відновлюється нормальний режим відтворення.

Натисніть кнопку для вибору наступної папки та кнопку для вибору попередньої папки.

Примітка:
• Під час відтворення забороняється виймати флеш-накопичувач, оскільки це може призвести до пошкодження файлів. Вимкніть аудіосистему, а потім вийміть флеш-накопичувач. При повторному увімкненні програвача має з'явитися напис «USB ERR».

Налаштування

Початкові установки можуть бути змінені на вашу думку.

Для входу в меню налаштувань («SETUP») натисніть та утримуйте кнопку «SET» не менше двох секунд.

Щоб змінити установки, натисніть кнопку «SET».

Натисніть або для вибору опції, яку хочете змінити.

Для виходу з меню налаштувань («SETUP») натисніть та утримуйте кнопку «SET» не менше двох секунд.

Якщо з моменту останньої операції пройшла хвилина, автоматично виходить з меню «SETUP».

Задній паркувальний радар (парктронік)

Система парктроніка складається з головного вузла парктроніка, датчиків та проводки. Під час руху заднім ходом ультразвуковий датчик, встановлений у задній частині автомобіля, визначає відстань до об'єкта. Можна за дисплеєм та звуковим сигналом визначити безпечний запас ходу та вжити заходів щодо запобігання аварійним ситуаціям.

Тестування парктроніка

При включенні задньої передачі («R») починає працювати система парктроніка. Лінія у формі хвилі безперервно блимає зі скороченням запасу заднього ходу, що супроводжується звуковим сигналом. Після того, як об'єкт входить у зону визначення, на відстані від 1,4 до 0,8 м починається подача уривчастого звукового сигналу. У діапазоні від 08 до 04 м частота сигналу збільшується. Коли до об'єкта залишається менше 0,4 м сигнал стає безперервним. Зона радіусу 0,3 м є сліпою зоною, в якій система парктроніка не функціонує.

Увага
Щоб уникнути аварійних ситуацій і травм, рекомендується суворо дотримуватися наведених нижче інструкцій. Рухайтеся повільно, тримаючи ногу на педалі гальма і стежте за безпечною дистанцією навколо.
• Зона дії датчика обмежена заднім бампером. Візуально переконайтеся, що пересування заднім ходом буде безпечним.
• Для визначення датчиками перешкоди потрібен певний проміжок часу.
• Зумер може працювати некоректно і зона дії датчика може скоротитися. Все залежить від форми перешкоди. • Під час роботи магнітоли або через шум під час роботи кондиціонера звуковий сигнал може бути нечутним.

Система парктроніка може функціонувати некоректно у таких випадках:

  • при пошкодженні заднього бампера;
  • при механічному пошкодженні датчика;
  • під час встановлення аксесуарів та додаткового обладнання в зоні дії датчика;
  • коли на поверхні датчика є лід, сніг або бруд;
  • коли на поверхні датчика є конденсат;
  • якщо датчик закритий рукою;
  • при нахилі автомобіля;
  • за дуже спекотної або холодної погоди;
  • при пересуванні по нерівній або ґрунтовій дорозі;
  • коли сигнал клаксону іншого автомобіля або звук двигуна схожий на ультразвукові сигнали датчика;
  • під час перебування поблизу інших автомобілів із встановленими ультразвуковими датчиками;
  • при пересуванні в дощову погоду, при попаданні крапель дощу на датчик;
  • під час перебування поблизу бездротової антени двостороннього зв'язку або подібних пристроїв;
  • під час перебування поблизу автомобіля, обладнаного фаркопом;
  • при русі вздовж узбіччя або бордюру;
  • робоча зона датчика зменшується при великій кількості предметів;
  • датчик не визначає предмети, що знаходяться під заднім бампером;
  • коли відстань до перешкоди незначна.

Парктронік не визначає наступних об'єктів:

  • тонкі предмети, такі як провід або канат;
  • предмети, які здатні поглинати ультразвукові хвилі;
  • предмети з гострими краями;
  • предмети, які мають виступаючі частини;
  • низькі предмети.

Ремені безпеки

Запобіжні заходи під час використання ременів безпеки

ПДР наказують використання водієм та пасажирами ременів безпеки протягом усієї поїздки. Недотримання цього правила збільшує можливість отримання травм при ДТП. Геометрія ременя безпеки розрахована на дорослих людей. Для правильного пристібання ременем безпеки необхідне певне зростання.

Діти

Поки дитина не досягла віку, коли вона може бути належним чином пристебнута ременем безпеки, обов'язково застосування утримуючого пристрою. Якщо дитина досягла віку, коли може сидіти в звичайному автомобільному сидінні, її слід перевозити на сидіння заднього ряду, пристебнувши ременем безпеки для належного захисту. Забороняється перевозити дітей на передньому пасажирському сидінні, оскільки швидке розкриття подушки безпеки з боку пасажира може спричинити тяжкі травми або смерть. Забороняється перевозити дітей, що стоять на задньому або передньому сидінні. Якщо діти перевозяться без застосування захисних пристроїв, при екстреному гальмуванні чи зіткненні можливі тяжкі та навіть смертельні травми. З тієї ж причини забороняється перевозити дітей на колінах. Це не забезпечує належного захисту.

Вагітні жінки

Рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо правильного застосування ременя безпеки. Нижня частина ременя безпеки повинна бути не на поясі, а якомога нижче.

Люди з обмеженими можливостями

Рекомендується використовувати ремінь безпеки. Проконсультуйтеся з лікарем щодо перевезення людей з обмеженими можливостями.

Увага
Інструкції з використання ременя безпеки
• Під час руху всі пасажири повинні сидіти на своїх місцях з пристебнутими ременями безпеки, щоб уникнути тяжких травм та смертельного випадку у разі екстреного гальмування або зіткнення.
• Одним ременем безпеки може бути пристебнута лише одна людина. Заборонено пристібатися одним ременем безпеки двом і більше людям (включаючи дітей).
• Не рекомендується надмірно нахиляти спинку сидіння. Захисний ефект ременя безпеки найвищий, коли спинка знаходиться у вертикальному положенні.
• Регулярно перевіряйте ремінь на наявність порізів, ознак зношування або ослаблених частин. Пошкоджені частини мають бути замінені. Не демонтувати та не вносити зміни до системи.
• Слідкуйте за чистотою та сухістю ременя безпеки. При необхідності промийте його. Можна використовувати нейтральну мильну або теплу воду. Забороняється застосовувати відбілювач, засоб для виведення плям або абразивний склад, які можуть серйозно пошкодити ремінь безпеки.
• У разі серйозного зіткнення вузол замка ременя безпеки у зборі слід замінити, навіть якщо немає явних ознак пошкодження.

Ремінь безпеки з фіксацією в трьох точках

Ремінь безпеки з фіксацією в трьох точках

Зробіть необхідне регулювання сидіння (лише для передніх крісел) і сядьте прямо, спираючись спиною на спинку. Якщо необхідно пристебнути ремінь безпеки, витягніть ремінь із натягувача та вставте язичок у замок. Він фіксується у замку з клацанням. Довжина ременя безпеки регулюється автоматично залежно від статури пасажира та положення сидіння.

У разі екстреного гальмування або зіткнення натягувач блокує ремінь безпеки. При швидкому витягуванні ременя з натягувача може статися блокування. Для вільного витягування ременя безпеки рекомендується використовувати повільні плавні рухи.

При блокуванні ременя безпеки рекомендується натягнути та відпустити його. Потім ремінь може бути безперешкодно витягнутий із натягувача.

Увага
• Після клацання язичка в замку переконайтеся в надійній фіксації та відсутності скручування ременя.
• Не вставляйте в замок сторонні предмети, щоб уникнути слабкої фіксації язичка в замку.
• У разі відмови ременя безпеки зверніться до авторизованого сервісного центру Geely. Не користуйтеся ременем безпеки до усунення несправності, оскільки він не зможе забезпечити достатній захист дорослих чи дітей.

Регулювання триточкового ременя безпеки

Регулювання триточкового ременя безпеки

Регулювання кріплення ременя в області плеча здійснюється за висотою.

Підйом: натисніть і перемістіть кріплення вгору.

Опускання: натисніть і перемістіть кріплення вниз.

Переконайтеся, що кріплення зафіксовано в заданому положенні після регулювання.

Підтягувач переднього ременя безпеки (застосовується в комбінації з подушкою безпеки)

Преднатягувач переднього ременя безпеки

Чистіння ременя безпеки

Для чищення ременя безпеки може використовуватися нейтральний мильний розчин або тепла вода, губка або м'яка ганчірка. Під час чищення перевірте ремінь безпеки на наявність порізів, ознак значного зношування або пошкодження.

Натягувачі ременів безпеки водія та пасажира на передньому сидінні спрацьовують у разі сильного лобового зіткнення.

Коли датчик удару системи подушок безпеки визначає сильне лобове зіткнення, натягувач негайно втягує ремінь безпеки, щоб він надійно обмежив рух водія та пасажира на передньому сидінні.

Натягувач переднього ременя безпеки спрацьовує, навіть якщо пасажирське сидіння не зайняте. За певних швидкостей та вугілля зіткнення неможливе синхронне спрацьовування переднатягувача ременя безпеки та подушки безпеки.

Увага
• Забороняється відкривати, демонтувати блок переднатягувача переднього ременя безпеки та датчик удару, стукати по них або торкатися електропроводки. Інакше переднатягувач переднього ременя безпеки може спрацювати. Таким чином, система перестане функціонувати, через що можливі тяжкі травми чи смерть.

Увага
• Ніколи не чистіть ремені безпеки відбілювачем, оскільки це може негативно вплинути на їхню міцність.
• Ременями безпеки дозволяється користуватися лише після повного висихання.

Дитячий утримуючий пристрій

Дитячий утримуючий пристрій

Застереження щодо використання дитячого утримуючого пристрою

Якщо в салоні автомобіля знаходиться дитина, Geely рекомендує використовувати дитячий утримуючий пристрій. Якщо дитина велика для утримуючого пристрою, її необхідно розмістити на задньому сидінні та пристебнути ременем безпеки (див. також «Ремені безпеки»). При застосуванні дитячого утримуючого пристрою дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій.

1. Для ефективного захисту дитини при ДТП або екстреному гальмуванні обов'язково застосування ременя безпеки та утримуючого пристрою відповідно до віку та розміру тіла. Утримання дитини на руках не зможе забезпечити рівень захисту, аналогічний утримуючому пристрої. При ДТП дитина може вдаритися про вітрове скло або інші деталі інтер'єру салону автомобіля або може бути затиснута між деталями інтер'єру салону та пасажирами.

2. Geely рекомендує застосовувати дитячий утримуючий пристрій відповідного розміру, встановлений на задньому ряду. Згідно зі статистикою ДТП, дитина, розміщена на задньому сидінні за допомогою відповідного пристрою захисту, перебуває у більшій безпеці, ніж на передньому сидінні.

3. Забороняється встановлювати попереду утримуючий пристрій, у якому дитина розміщується спиною у напрямку руху автомобіля. Якщо при ДТП такий пристрій встановлений на передньому сидінні, спрацювання подушки безпеки може призвести до тяжких травм або смерті.

4. У виняткових випадках дитячий утримуючий пристрій може бути встановлений на передньому сидінні, яке необхідно відсунути назад до упору, оскільки розкриття подушки безпеки може призвести до тяжких травм або смерті.

5. Якщо в автомобілі встановлені бічні подушки безпеки, не дозволяйте дитині облаковуватися на бічну поверхню дверей, навіть якщо вона знаходиться у дитячому утримувальному пристрої. Під час спрацьовування подушка безпеки може завдати дитині важких і навіть смертельних травм.

6. Встановіть дитячий утримуючий пристрій правильно та надійно, дотримуючись інструкції виробника.

Коли дитячий утримуючий пристрій не використовується, його необхідно зафіксувати ременем безпеки або помістити у багажник. Інакше воно може травмувати пасажирів або водія під час екстреного гальмування або ДТП.

Вибір дитячих утримуючих пристроїв

Дитячі утримуючі пристрої поділяються на такі категорії:

• категорія 0 для дітей вагою менше 10 кг;

• категорія 0+ для дітей вагою менше 13 кг;

• категорія I для дітей вагою від 9 до 18 кг;

• категорія II для дітей вагою від 15 до 25 кг;

• категорія III для дітей вагою від 22 до 36 кг.

У цьому посібнику описано три види дитячих утримуючих пристроїв.

Утримуючий пристрій для немовляти

Відповідає категоріям 0 та 0+. У цьому віці немовля має перевозитися в похилому утримуючому пристрої спиною у напрямку руху автомобіля. Тільки за такому розміщенні немовля надійно підтримується і захищаються його голова, шия та спина.

Утримуючий пристрій для немовляти

Дитячий утримуючий пристрій, що відповідає категоріям 0+, I та II

Дитина вже не може перевозитися в утримувальному пристрої для немовлят або не може безпечно сидіти в салоні без спеціального пристрою, тому вона повинна перевозитися в утримуючому пристрої обличчям у напрямку руху автомобіля.

Дитячий утримуючий пристрій, що відповідає категоріям 0+, I та II

Утримуючий пристрій для дітей старшого віку

Відповідає категорії III. Коли з віком дитячий утримуючий пристрій більше не підходить дитині за розміром, але вона ще не може бути правильно пристебнута ременем безпеки, необхідно перевозити її на спеціальній подушці. Перед покупкою дитячого утримуючого пристрою проконсультуйтеся у виробника, який пристрій підходить для вашої дитини та автомобіля.

Утримуючий пристрій для дітей старшого віку

Увага
• Забороняється встановлювати попереду утримуючий пристрій, у якому дитина розміщується спиною у напрямку руху автомобіля, якщо автомобіль обладнаний подушкою безпеки пасажира. Подушка безпеки, що розкривається, може завдати важкої або смертельної травми. На бічній поверхні приладової панелі автомобіля з встановленою подушкою безпеки пасажира розміщується наклейка з інформацією про те, що забороняється встановлення дитячого утримуючого пристрою на передньому сидінні.

Утримуючий пристрій для дітей старшого віку

Увага
• За жодних обставин не встановлюйте утримуючий пристрій для немовляти на передньому сидінні.
• Якщо ваш автомобіль обладнаний подушкою безпеки пасажира, забороняється встановлювати утримуючий пристрій для немовляти на передньому сидінні, оскільки це може призвести до тяжких травм або смерті дитини.
• Утримуючий пристрій для немовляти також забороняється встановлювати на передньому сидінні, якщо автомобіль не обладнаний подушкою безпеки пасажира, але обладнаний натягувачем ременя безпеки. При ДТП дитячий утримуючий пристрій може бути перекинутий, що призведе до тяжких травм або смерті.
• Утримуючий пристрій для немовляти не може бути надійно закріплений на передньому сидінні, якщо автомобіль не обладнаний триточковим ременем безпеки. Це дуже небезпечно!

Інформація про дитячі утримуючі пристрої

Вага Розташування сидіння
Передні Заднє середнє Заднє бічне
Категорія 0 (<10 кг) X X U
Категорія 0+ (<13 кг) X X U
Категорія I (9-18 кг) X X U
Категорія II (15-25 кг) X X U
Категорія III (22-36 кг) X X U

Примітка:
U - адаптовано під усі дитячі утримуючі пристрої, потрібен сертифікат для даної вагової категорії.
UF - адаптований під усі фронтальні дитячі утримуючі пристрої, потрібен сертифікат для даної вагової категорії.
L - адаптовано під спеціальні дитячі утримуючі пристрої.
В - адаптовано під об'єднувальні системи дитячих утримуючих пристроїв, потрібен сертифікат для даної вагової категорії.
X - положення сидіння не пристосоване для встановлення дитячих утримуючих пристроїв даної вагової категорії.

Інформація про кріплення дитячих утримуючих пристроїв ISO FIX

Вага Категорія розміру Модуль фіксації Розміщення гака ISOFIX
Задній лівий Задній правий
Дитина F ISO/L1 X X
G ISO/L2 X X
  (1) X X
Категорія 0 (<10 кг) E IS0/R1 X X
  (1) X X
Категорія 0+ (<13 кг) E IS0/R1 X X
D IS0/R2 X X
C IS0/R3 X X
  (1) X X
Категорія I (9-18 кг) D ISO/R2 X X
C ISO/R3 X X
B ISO/F2 IUF IUF
B1 ISO/F2X IUF IUF
  A ISO/F3 IUF IUF
    (1) X X
Категорія II (15-25 кг)   (1) X X
Категорія III (22-36 кг)   (1) X X

Примітка:
(1) Дитяча утримуюча система не має класифікації ISO/XX (А-G) із зазначенням адаптованої вагової категорії. Виробник зобов'язаний пояснити, на яких автомобілях рекомендується застосовувати утримуючі пристрої кріплення ISOFIX.
IUF - адаптований під усі фронтальні дитячі утримуючі пристрої ISOFIX, потрібен сертифікат для даної вагової категорії.
IL - адаптовано під спеціальні дитячі утримуючі пристрої ISOFIX.
X - не призначений для систем кріплення ISOFIX цієї вагової категорії або аналогічних систем ISOFIX.

Подушки безпеки

Подушки безпеки

Система подушок безпеки призначена для додаткового захисту водія та пасажира на передньому сидінні.

При серйозному лобовому зіткненні відбувається розкриття подушок безпеки водія та пасажира, які спільно з ременями безпеки знижують ймовірність отримання травм та захищають голову та груди водія та пасажира від прямого удару об кермо або приладову панель. Подушка безпеки пасажира спрацьовує навіть за відсутності пасажира на передньому сидінні.

При серйозному бічному зіткненні відбувається розкриття бічних подушок та завісок безпеки, які спільно з ременями безпеки знижують ймовірність отримання травм та захищають голову та груди водія та пасажира на передньому сидінні від прямого удару об двері або арки дверей. Завіси безпеки також можуть захищати голови пасажирів на задньому сидінні.

Подушки безпеки забезпечують найвищий рівень захисту лише в тому випадку, якщо пристебнуті ремені безпеки.

Увага
• Подушка безпеки є лише частиною системи безпеки автомобіля зі зворотним зв'язком і в жодному разі не замінює ременів безпеки. В іншому випадку вона не зможе забезпечити належного захисту при аваріях. При непристебнутих ременях безпеки спрацювання подушки безпеки може призвести до тяжких травм. Таким чином, водій повинен керувати автомобілем, пристебнувшись ременем безпеки!

Система передніх подушок безпеки (водій та пасажир на передньому сидінні)

Система передніх подушок безпеки

Як показують випробування, використання тільки об'єму безпеки не може запобігти сильному удару голови об рульове колесо або приладову панель у разі лобового зіткнення. Подушка безпеки може виконувати функцію буфера для захисту голови та грудної клітки водія та пасажира на передньому сидінні, що пом'якшує удар об рульове колесо та приладову панель. Спільно подушка та ремінь безпеки забезпечують більш високий рівень захисту.

Для безпечного та приємного керування автомобілем рекомендуємо уважно ознайомитися з наведеними інструкціями.

Система передніх подушок безпеки

У разі виникнення вказаних проблем негайно зверніться до авторизованого сервісного центру Geely для перегляду.

• При повороті ключа замка запалювання в положення «ON» індикатор системи подушок безпеки не загоряється або загоряється і не гасне.

• Індикатор системи подушок безпеки під час руху.

Елементи системи передніх подушок безпеки

Елементи системи передніх подушок безпеки

Система передніх подушок безпеки складається з наступних елементів:

• датчик зіткнення (1);

• індикатор на панелі приладів (2);

• модуль подушки безпеки в рульовому колесі (3);

• модуль подушки безпеки пасажира на передньому сидінні, встановлений у передній панелі (4);

• підкермовий спіральний контакт між комбінованим перемикачем та кермовим колесом;

• електронний блок керування (ЕБУ), розташований під блоком клімат-контролю (5).

При сильному лобовому зіткненні датчик зіткнення визначає швидкість уповільнення. Електронний блок управління аналізує сигнал на відповідність до межі, необхідної для розкриття подушки безпеки. Якщо межу досягнуто, дається команда розкрити подушки безпеки. Внаслідок хімічних реакцій подушка безпеки наповнюється нетоксичним газом, пом'якшуючи удар водія та пасажира на передньому сидінні.

Розкриття подушки безпеки супроводжується сильним шумом та виходом нетоксичного газу з невеликою кількістю диму. Це не свідчить про пожежу. Газ нетоксичний, проте може викликати невелике подразнення людини з чутливою шкірою. Необхідно якнайшвидше промити шкіру водою.

Розкриття подушки безпеки відбувається за мілісекунди, супроводжуючись значним тиском та тепловиділенням. Система призначена для захисту від тяжких травм. Таким чином, можливі легкі опіки, подряпини та садна. Після ДТП газ повністю виводиться звільнення простору огляду. Газ подушок безпеки може бути гарячим протягом кількох хвилин, тоді як самі подушки безпеки не нагріваються. Подушка безпеки призначена лише для одноразового спрацьовування.

Спрацьовування подушки безпеки відбувається, якщо сила удару перевищує задану критичну величину. Це значення відповідає фронтальному прямому удару про нерухому або не схильну до деформації перешкоду на швидкості більше 25 км/год.

Якщо сила удару не перевищить критичного значення, подушка безпеки не спрацює.

Подушка безпеки може не спрацювати, якщо значення близьке до критичного.

Для безпеки всі пасажири повинні бути пристебнуті ременями безпеки.

Подушки безпеки не спрацьовують при бічному ударі, ударі ззаду, перекиданні та фронтальному ударі на низькій швидкості. Передні подушки безпеки можуть спрацювати за наступних ударів по дну кузова:

• удар об бордюр або огорожу проїжджої частини;

• попадання в глибоку вибоїну;

• інші випадки ударів у нижню передню частину автомобіля.

Передні подушки безпеки не розкриваються в таких випадках (спрацьовування залежить від інтенсивності удару):

• удар об дерево або стовп;

• удар під кутом до поздовжньої осі автомобіля;

• підкат під більш високий транспортний засіб.

Увага
• Якщо діти перевозяться в автомобілі без використання утримуючих пристроїв, при розкритті подушок безпеки можливі тяжкі травми або смертельний результат. Якщо дитина не досягла віку, в якому можна використовувати ремінь безпеки, слід користуватися дитячим утримуючим пристроєм. Geely наполегливо рекомендує перевозити дітей на задньому сидінні із застосуванням відповідних утримуючих пристроїв.

Задній ряд є найбезпечнішим при перевезенні дітей.

Увага
• Під час руху не сидіть на краю сидіння та не обкладайтеся на приладову панель, оскільки подушка безпеки розкривається з великою силою та швидкістю, що може спричинити тяжкі травми або смерть.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій.

• Водій повинен знаходитися від рульового колеса на достатній відстані під час керування автомобілем.

• Рекомендується сидіти на сидінні у вертикальному положенні та стійкій позі.

• Пасажир на передньому сидінні повинен знаходитися на максимально можливій відстані від панелі приладів.

• Водій та пасажир на передньому сидінні повинні бути пристебнуті ременями безпеки.

Увага
• Забороняється перевезення дітей, які стоять на передньому пасажирському сидінні. Подушка безпеки розкривається з великою силою та швидкістю і може стати причиною тяжких травм чи смерті дитини.
• Заборонено перевозити дітей на колінах або руках. При спрацюванні подушок безпеки у разі екстреного гальмування або зіткнення можливі тяжкі травми або смерть.

Увага
• Забороняється перевозити будь-які предмети або домашніх тварин перед приладовою панеллю або кермовим колесом, оскільки при спрацюванні подушок безпеки пасажири можуть отримати тяжкі травми з летальним кінцем. Водію та пасажиру на передньому сидінні забороняється перевозити в руках або на колінах будь-які предмети.
• Забороняється проводити ремонт або демонтаж кришки рульової колонки, кришки подушки безпеки пасажира на передньому сидінні, подушки безпеки пасажира на передньому сидінні, ЕБУ подушки безпеки. Будь-яка з вищезгаданих дій призведе до випадкового спрацьовування подушки безпеки або виведення системи з ладу. Це, у свою чергу, може спричинити тяжкі травми або смерть. Для обслуговування та ремонту рекомендується звертатися до авторизованого сервісного центру Geely.

Елементи системи передніх подушок безпеки

Примітка:
Для проведення наступних робіт, щоб уникнути порушення нормального функціонування подушок безпеки, рекомендується звернутися до авторизованого сервісного центру Geely.

• Встановлення допоміжного електроустаткування, наприклад системи мобільного зв'язку, аудіосистеми.

• Ремонт ходової частини.

• Кузовний ремонт.

• Встановлення захисних ґрат, дуг, лебідок та іншого додаткового обладнання.

Увага
• Забороняється вимірювати опір елементів подушок безпеки мультиметром, оскільки це може викликати випадкове спрацювання подушок.
• Забороняється проводити ремонт або демонтаж кришки рульової колонки, кришки подушки безпеки, подушки безпеки та ЕБУ подушки безпеки. Будь-яка з вищезгаданих дій призведе до випадкового спрацьовування подушки безпеки або виведення системи з ладу. Це, у свою чергу, може спричинити тяжкі травми або смерть. Для обслуговування та ремонту рекомендується звертатися до авторизованого сервісного центру Geely.

Система бокових подушок безпеки (бокові подушки та шторки безпеки)

Система бічних подушок безпеки

Бічні подушки та шторки безпеки призначені для забезпечення додаткової безпеки водія та пасажира на передньому сидінні в комбінації з ременями безпеки.

У разі сильного бічного удару спрацьовують бічні подушки та шторки безпеки для зниження ймовірності та тяжкості травм. Бічна подушка безпеки знижує ймовірність удару голови або грудей водія та пасажира на передньому сидінні об двері або дверну арку. Шторка безпеки забезпечує захист голів пасажирів на задніх сидіннях. Бічна подушка та шторка безпеки спрацьовують навіть за відсутності на передньому сидінні пасажира.

Шторка безпеки спрацьовує навіть у разі неспрацювання бічної подушки безпеки.

Увага
Переконайтеся, що ремінь безпеки закріплений! Бічна подушка та шторка безпеки спрацьовують із великою силою, що може спричинити тяжкі травми або смерть. Таким чином, водій та пасажир на передньому сидінні повинні дотримуватись наступних рекомендацій.
• Паски безпеки повинні бути закріплені правильно.
• Посадка повинна бути вертикальною та правильною.

При боковому ударі в будь-яку точку, крім салону (наприклад, як показано на малюнку), бічна подушка або шторка безпеки може не спрацювати. Подушка безпеки може розкритися лише за сильного удару в район салону. Для безпеки всіх пасажирів повинні бути надійно та правильно пристебнуті ремені безпеки.

Бічні подушки та шторки безпеки не спрацьовують при ударі спереду, ударі ззаду, перекиданні та фронтальному ударі на низькій швидкості.

Елементи системи бічних подушок та шторок безпеки

Елементи системи бічних подушок та шторок безпеки
1. Індикатор (об'єднаний з подушками безпеки та натягувачами ременів безпеки). 2. Модуль шторки безпеки (надувна подушка та пристрій заповнення газом). 3. Модуль бічної подушки безпеки (надувна подушка та пристрій наповнення газом). 4. Датчик удару. 5. Електронний блок керування (ЕБУ).

При сильному ударі бічний датчик удару посилає сигнал на ЕБУ. Після обробки та обчислення ЕБУ дається команда на спрацьовування подушки та/або шторки безпеки, внаслідок чого надувна подушка наповнюється нетоксичним газом, тим самим запобігаючи удару водія та пасажира об приладову панель, бічну стійку кузова, скло або панель дверей.

Розкриття подушки безпеки супроводжується сильним шумом та виходом нетоксичного газу з невеликою кількістю диму. Це не свідчить про пожежу. Газ нетоксичний, однак може викликати невелике роздратування у людини із чутливою шкірою. Необхідно якнайшвидше промити шкіру водою.

Розкриття подушки безпеки відбувається за мілісекунди, супроводжуючись значним тиском та тепловиділенням. Система призначена для захисту від тяжких травм. Таким чином, можливі легкі опіки, подряпини та садна. Після ДТП газ повністю виводиться звільнення простору огляду. Газ подушок безпеки може бути гарячим протягом кількох хвилин, тоді як самі подушки безпеки не нагріваються. Подушка безпеки призначена лише для одноразового спрацьовування.

Увага
• Забороняється розміщувати аксесуари в зоні розкриття шторок безпеки (на вітровому склі, боковому склі, передній та центральній частинах салону та на даху). Не закріплюйте мікрофон, інше обладнання або предмети на внутрішній стороні даху. При розкритті подушки безпеки предмети відкидаються з великою силою або запобігають нормальному розкриттю подушки безпеки. Це може призвести до тяжких травм або смерті.

Увага
Для проведення наступних робіт, щоб уникнути порушення нормального функціонування подушок безпеки, рекомендується звернутися до авторизованого сервісного центру Geely.
• Встановлення допоміжного електрообладнання, наприклад, системи мобільного зв'язку, аудіосистеми.
• Ремонт ходової частини. • Кузовний ремонт. • Встановлення захисних ґрат, дуг, лебідок та іншого обладнання.
Забороняється вимірювати опір елементів системи подушок безпеки мультиметром, оскільки це може спричинити випадкове спрацювання подушок.

Аналогічно системі передніх подушок безпеки система бічних подушок безпеки контролюється електронним блоком керування. Її стан відображається на панелі інструментів.

Після увімкнення запалювання індикатор подушок безпеки загоряється на шість секунд і автоматично гасне після самодіагностики системи.

Якщо індикатор не згасає або загоряється під час руху, це вказує на несправність у системі. У разі виникнення вказаних проблем негайно зверніться до авторизованого сервісного центру Geely для перегляду.

Інакше система подушок безпеки може не спрацювати при ДТП.

Увага
У зазначених випадках негайно зверніться за допомогою до авторизованого сервісного центру Geely:
• спрацювала бічна подушка або шторка безпеки; • у ДТП постраждала частина автомобіля, в якій розташована бічна подушка безпеки, що не спрацювала;
• у ДТП постраждали (мають подряпини, тріщини або інші пошкодження) передні або задні стійки та молдинги, в яких розташовані бічні подушки безпеки.
• Кришка подушки безпеки має тріщину або інше пошкодження. У цьому випадку не від'єднуйте кабель від акумулятора до звернення до авторизованого сервісного центру Geely.

Прикурювач та попільничка

Прикурювач

Прикурювач

Натисніть центральну частину прикурювача, якщо вам необхідно скористатися ним. Після розжарювання спіралі відбудеться його автоматичний викид. Вийміть його та прикуріть сигарету від спіралі.

Щоб скористатися прикурювачем при вимкненому двигуні, переведіть ключ у замку запалювання в положення «АСС».

Попільничка

Попільничка

Відкрийте попільничку, якщо хочете скористатися нею.

Викуривши цигарку, повністю загасіть її в попільничці, щоб уникнути загоряння недопалків та пожежі.

Користуючись попільничкою, закрийте її.

Для встановлення необхідно вирівняти попільничку по гнізду та вставити її натисканням.

Увага
• Щоб уникнути травми при ДТП або різкому гальмуванні, попільниця повинна бути закрита після використання.

Розетка для додаткового електроустаткування

Розетка для додаткового електроустаткування

Розетка для додаткового електроустаткування дозволяє підключати прилади, розраховані на постійну напругу 12 В та потужність не більше 120 Вт.

Замок запалювання

Замок запалювання

«START» - увімкнення стартера для запуску двигуна. Нефіксоване становище. Після відпускання ключ повертається до положення «ON».

«ON» - двигун працює, можуть бути увімкнені всі електричні системи.

«АСС» - можна увімкнути аудіосистему та інше допоміжне обладнання. Якщо відчинити двері з боку водія під час перебування ключа в положенні

"АСС" або "LOCK", пролунає сигнал зумера, що нагадує про те, що необхідно витягти ключ із замка запалювання.

«LOCK» - відключення двигуна та блокування рульового колеса. Виймання ключа здійснюється лише у цьому положенні. Для переміщення ключа з положення «АСС» у положення

«LOCK» потрібно спочатку натиснути на ключ. Якщо ключ заблоковано в положенні «LOCK», переконайтеся, що він повністю вставлений у гніздо, потім злегка розкачуйте кермо вліво-вправо з одночасним поворотом ключа.

Якщо при повороті ключа в положення «ON» або «START» злегка коливаються стрілки комбінації приладів, це не вказує на несправність.

Примітка:
• Не рекомендується залишати ключ у положенні «ON» при непрацюючому двигуні, оскільки відбувається розряджання акумулятора, також може вийти з ладу система запалювання.

Механічна коробка перемикання передач (МКП)

Важіль вибору передач
Важіль вибору передач

При перемиканні швидкостей повністю вичавлюйте педаль зчеплення, а потім плавно та повільно відпускайте її. Не тримайте ногу на педалі зчеплення під час руху, оскільки це може стати причиною виходу зчеплення з ладу. При паркуванні автомобіля на ухилі не використовуйте увімкнену передачу як гальмо. Рекомендується задіяти гальмо стоянки.

Непослідовне перемикання передач може призвести до перевантаження двигуна та появи стуків. Часта робота на максимальних оборотах призводить до зносу двигуна та підвищеної витрати палива та моторного масла.

Корисна порада: якщо виникли труднощі з увімкненням передачі заднього ходу, перемістіть важіль у нейтральне положення, тимчасово відпустіть педаль зчеплення, а потім спробуйте знову.

Увага
• Під час руху по слизькому покриттю на високих обертах можливе пробуксування коліс.

Запуск двигуна

Перед запуском двигуна

Перед тим як сісти в автомобіль, огляньте прилеглу зону.

Відрегулюйте положення сидіння, кут нахилу спинки, висоту підголовника та кут нахилу кермового колеса.

Відрегулюйте дзеркала заднього виду.

Заблокуйте всі двері.

Пристебніть ременем безпеки.

Якщо автомобіль обладнаний протиугінною системою, запуск двигуна неможливий доти, доки активована система безпеки автомобіля.

Як здійснити запуск двигуна

a) Перед запуском

1. Задійте гальмо стоянки.

2. Вимкніть все непотрібне освітлювальне та додаткове обладнання.

3. Витисніть педаль зчеплення та переведіть важіль КПП у нейтральне положення.

Утримуйте педаль зчеплення вичавленою до запуску двигуна.

b) Запуск двигуна

Перед запуском двигуна виконайте вимоги пункту а).

Нормальний запуск

Електронна система впорскування палива автоматично керує подачею паливоповітряної суміші в двигун для запуску. «Холодний» та «гарячий» запуск двигуна здійснюється відповідно до наведених нижче інструкцій.

1. Прибравши ногу з педалі акселератора, переведіть ключ у положення "START" для запуску двигуна. Відпустіть ключ після запуску.

2. Прогрівання двигуна рекомендується здійснювати у русі, а чи не на холостому ходу. Під час прогрівання навантаження на двигун має бути плавним, доки не встановиться нормальна температура.

Якщо двигун глухне, повторіть процедуру запуску двигуна.

Увага
• Цикл запуску двигуна не повинен перевищувати 30 секунд, щоб уникнути перегріву стартера та проводки.
• Не рекомендуються часті прискорення та гальмування на високій швидкості.
• Здійснюйте перевірку двигуна негайно, якщо двигун не запускається або часто глухне.
• Не вичавлюйте педаль акселератора під час запуску двигуна, оскільки це може призвести до виходу з експлуатації трикомпонентного каталітичного нейтралізатора.

Перевірка перед початком руху

Перед початком руху здійсніть перевірку безпеки. Декілька хвилин перевірки зроблять поїздку безпечною та приємною. Ви повинні знати пристрій автомобіля та бути уважними.

Увага
• Якщо огляд проводиться в закритому гаражі, подбайте про належну вентиляцію. Вихлопні гази є отруйними.

Огляд перед запуском двигуна

Зовнішній огляд

Шини: ретельно огляньте шини на наявність порізів, пошкоджень або ознак надмірного зношування.

Кріплення коліс: переконайтеся, що гайки на місці та затягнуті.

Виток: огляньте поверхню під автомобілем на предмет розливу палива, масла або іншої рідини під час стоянки.

Освітлення: переконайтеся у справності головних фар, стоп-сигналів, задніх габаритних ліхтарів, покажчиків повороту тощо. Перевірте напрямок пучка світла головних фар.

Внутрішній огляд

Запасне колесо, домкрат та ключ для гайок кріплення колеса: перевірте тиск у шині та наявність запасного колеса, домкрата та ключа для гайок кріплення колеса.

Ремені безпеки: переконайтеся в нормальному функціонуванні замків усіх ременів безпеки.

Переконайтеся, що замки не зношені та не пошкоджені.

Приладова панель та органи управління: приділіть особливу увагу робочому стану індикаторів, підсвічування приладової панелі та обігрівачу вітрового скла.

Гальма: переконайтеся, що педаль гальма має нормальне зусилля та хід при натисканні.

Перевірка у відсіку двигуна

Запасні плавкі запобіжники: подбайте про наявність усіх видів запобіжників.

Приготуйте запобіжники з різними межами спрацьовування.

Рівень моторного масла: переконайтеся, що рівень моторного масла в нормі.

Рівень охолоджуючої рідини: переконайтеся, що рівень охолоджуючої рідини є нормальним.

Акумуляторна батарея та силовий кабель: перевірте силовий кабель на предмет корозії та послаблення кріплення, а акумуляторну батарею – на наявність тріщин корпусу. Перевірте стан кабелю та з'єднань.

Проведення: перевірте наявність пошкоджень, послаблення кріплень або від'єднання проводів.

Паливний шланг: переконайтеся у відсутності витоків палива та щільності з'єднань.

Після запуску двигуна

Вихлопна система: перевірте, чи немає витоку вихлопних газів. У разі витоку усуньте його негайно.

Рівень моторного масла: розмістіть автомобіль на рівній поверхні. Заглушіть двигун після п'яти хвилин роботи. Виміряйте рівень олії за допомогою масляного щупа.

Під час керування автомобілем

Панель приладів: перевірте роботу спідометра та вимірювальних приладів.

Гальма: перевірте ефективність гальм у безпечному місці.

Нестандартні явища: перевірте компоненти на предмет ослаблення з'єднань, витоку та стороннього шуму.

Якщо все гаразд, можна розслабитися та насолодитися поїздкою.

Корисна інформація щодо керування автомобілем за різних обставин

• Зменште швидкість під час руху проти вітру або при сильному бічному вітрі, щоб легко управляти автомобілем.

• Зменште швидкість під час руху по краю дороги. Уникайте пересування по високих перешкод, гострих каменів і небезпечних доріг. В іншому випадку шини можуть бути серйозно пошкоджені та можуть луснути. Зменште швидкість під час руху по нерівній поверхні, щоб уникнути пошкодження шин та/або автомобіля від удару.

• Якщо автомобіль припаркований на ухилі, поверніть передні колеса у напрямку краю дороги, щоб автомобіль не зісковзував униз. Задіяйте гальмо стоянки і переведіть КПП в положення першої швидкості або «R» (МКПП). У разі потреби встановіть упори під колеса.

• Після миття або поїздки глибокою водою гальма можуть бути вологими. Для перевірки виберіть безпечне місце та натисніть педаль гальма. Якщо немає гальмівного зусилля, гальма можуть бути вологими. Використовуйте одноразове сильне натискання на педаль гальма, будьте обережні під час гальмування.

Увага
• Перед початком руху гальмо стоянки має бути вимкнене, а індикатор гальма стоянки повинен згаснути.
• Не залишайте автомобіль із працюючим двигуном.
• Не утримуйте ногу на педалі гальма під час керування автомобілем, оскільки це призведе до небезпечного перегріву, зносу та надмірної витрати палива.
• При затяжному спуску зменште швидкість і зменште передачу. Часте натискання на педаль гальма призводить до перегріву та несправності гальм. • Будьте обережні при прискоренні, перемиканні передач або гальмуванні на слизькій поверхні. При швидкому прискоренні або екстреному гальмуванні автомобіль може піти на занос.
• Не керуйте автомобілем з вологими гальмами. Якщо гальма вологі, гальмівний шлях збільшується, і автомобіль може піти у занесення при гальмуванні. У той же час гальмо стоянки також не в змозі зупинити автомобіль.

Примітка:
• У разі руху мокрим дорожнім покриттям уникайте калюж. При попаданні великої кількості води у відсік двигуна двигун та інші електричні компоненти вийдуть із ладу.

Корисна інформація щодо керування автомобілем у зимовий час

До складу охолоджуючої рідини двигуна повинен входити антифриз із відповідними характеристиками. Рекомендується застосування червоної охолоджуючої рідини на основі етиленгліколю з температурою замерзання нижче -40°С.

Примітка:
• Не заливайте в систему охолодження лише воду. Заборонено змішувати охолодні рідини різних марок.

Огляд акумуляторної батареї та силового кабелю

У холодну погоду зменшується заряд акумулятора. Слідкуйте за рівнем заряду акумулятора для нормального запуску взимку. Рівень заряду акумулятора можна перевірити в авторизованих сервісних центрах Geely.

Переконайтеся, що олія підходить в'язкістю для застосування взимку. Використовуйте моторне та трансмісійне масла, що відповідають погодним умовам. Застосування невідповідного масла може призвести до проблем із запуском двигуна та перемиканням швидкостей. Зверніться до авторизованого сервісного центру Geely.

Замерзання замків дверей

Вкиньте невелику кількість рідини проти зледеніння або гліцерину в замок дверей, щоб уникнути його замерзання.

Використовуйте рідину, що омиває, що відповідає погодним умовам. Її можна придбати у авторизованому сервісному центрі Geely та у всіх магазинах автозапчастин. Рекомендується використовувати високоякісну рідину, що омиває.

Примітка:
• Забороняється застосовувати охолоджувальну рідину двигуна або іншу рідину замість рідини, що омиває, оскільки це може призвести до пошкодження лакофарбового покриття автомобіля.

Не ставте автомобіль на гальмо стоянки при сильних морозах, оскільки він може замерзнути. Встановіть важіль МКПП на першу швидкість або положення «R» і заблокуйте заднє колесо.

Не дозволяйте льоду або снігу накопичуватися під крилом. В іншому випадку виникнуть труднощі в керуванні автомобілем. Періодично під час поїздки в холодну погоду зупиняйтесь для перевірки скупчення льоду або снігу під крилом.

Візуйте з собою необхідні інструменти на випадок виникнення непередбачених ситуацій (ланцюг для коліс, скребок, пакет з піском або сіллю, ліхтарики, лопату та буксирувальний трос).

Рекомендації щодо скорочення витрати пального та збільшення терміну експлуатації автомобіля

Скорочення витрати пального не становить особливих труднощів і допомагає продовжити термін служби автомобіля. Нижче наведено деякі рекомендації щодо скорочення витрат пального та витрат на обслуговування.

• Підтримуйте тиск у шинах: недостатній тиск призводить до зносу коліс та надмірної витрати палива.

• Не перевантажуйте автомобіль: надмірна вага вантажу збільшує навантаження на двигун та споживання палива.

• Не прогрівайте автомобіль на холостому ходу протягом тривалого часу. Рекомендується розпочинати рух при стабільній роботі двигуна. Однак протягом холодної погоди слід протягом деякого часу прогріти двигун.

• Не швидко набирайте швидкість після запуску двигуна. Прискорення має бути стійким та плавним.

• Не допускайте тривалої роботи двигуна на холостому ходу. Вимикайте двигун у разі тривалої зупинки.

• Не знижуйте швидкість та не прискорюйтесь із підвищеним навантаженням на двигун. Вибирайте передачу, яка відповідає дорожнім умовам.

• Уникайте постійних прискорень та гальмування: подібний стиль водіння призводить до великої витрати палива.

• Уникайте непотрібних зупинок або гальмування, зберігайте постійну швидкість автомобіля. Для скорочення кількості зупинок дотримуйтесь вимог дорожніх знаків або користуйтеся дорогами, де немає світлофорів. Дотримуйтесь необхідної дистанції до автомобіля, що рухається попереду, щоб уникнути екстреного гальмування і знизити знос гальм.

• Дотримуйтесь відповідної швидкості на трасі: за високої швидкості підвищується витрата палива. Для економії палива рекомендується їхати із середньою швидкістю.

• Утримуйте кермо в правильному положенні, уникайте їзди нерівною дорогою. Неправильне положення рульового колеса призводить до надмірного зношування, навантаження на двигун і витрати палива.

• Слідкуйте за чистотою ходової частини для зниження ваги автомобіля та ймовірності корозії.

• Виконуйте своєчасне технічне обслуговування автомобіля (заміну повітряного фільтра, регулювання зазору клапанів, заміну свічок запалювання, масла та мастила, регулювання гальм), оскільки це впливає на робочі характеристики та витрату палива. Для збільшення терміну служби всіх елементів та зниження експлуатаційних витрат регулярно робіть обслуговування автомобіля. Технічне обслуговування автомобіля, який часто експлуатується в несприятливих умовах, рекомендується проводити частіше.

• Не тримайте ногу на педалі зчеплення або гальма, оскільки це може призвести до раннього зносу, перегріву та надмірної витрати палива.

Увага
• Не вимикайте двигун під час нахилу. Підсилювачі керма та гальм не функціонують при вимкненому двигуні. Система контролю вихлопних газів також функціонує лише при працюючому двигуні.

Обкатка

Обкатка нового автомобіля необхідна для припрацювання поверхонь тертя, зниження тертя та зношування рухомих частин, збільшення їх терміну служби та економії палива. Після покупки нового автомобіля слід здійснити обкатку відповідно до наведених нижче рекомендацій.

• Уникайте повного натискання педалі акселератора під час запуску та керування автомобілем.

• У період обкатки пересувайтеся лише рівними дорогами, уникайте брудних і піщаних доріг.

• Уникайте частих різких прискорень та гальмування.

• Не допускайте різкого набору обертів двигуна.

• Протягом перших 300 км уникайте екстрених гальмувань.

• Не рекомендується рухатись із надмірно низькою або високою швидкістю при підвищенні передачі МКПП. Рухайтесь із необхідною швидкістю.

• Не рекомендується рухатися з постійною швидкістю (високою або низькою) тривалий час.

• Забороняється використання автомобіля як тягача протягом перших 800 км пробігу.

Трьохкомпонентний каталітичний нейтралізатор

Цей автомобіль обладнаний двошаровим трикомпонентним каталітичним нейтралізатором та датчиком кисню для зниження токсичності вихлопних газів (вуглеводнів, СО та оксидів азоту). Заборонено застосування етилованого бензину. А якщо ні, то каталітичний нейтралізатор засмічиться і вийде з ладу.

Датчик кисню надсилає сигнали на ЕБУ для контролю оптимального співвідношення паливоповітряної суміші.

Увага
• Поблизу вихлопної труби не повинні знаходитися люди або легкозаймисті матеріали. Вихлопні гази мають високу температуру.
• Уникайте різких частих прискорень та гальмування, не паркуйте автомобіль у місцях скупчення легкозаймистих матеріалів (трава, листя, папір або ганчірки).

Примітка:
Якщо каталітичний нейтралізатор потрапить велика кількість незгорілого палива, він може перегрітися і спалахнути. Щоб уникнути цього, а також інших небезпек, дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій.
• Використовуйте лише неетильований бензин.
• Не керуйте автомобілем за низького рівня палива. При недостатній кількості палива двигун може затихнути, через що відбудеться перевантаження каталітичного нейтралізатора.
• Не рекомендується робота двигуна на холостих обертах протягом більше десяти хвилин після запуску або більше 20 хвилин при нормальній кількості обертів.
• Не допускайте різкого прискорення.
• Не вимикайте запалення під час руху.
• Підтримуйте двигун у належному стані. Несправність електронної системи двигуна, електронної системи запалення або системи подачі палива може призвести до підвищення температури каталітичного нейтралізатора.
• Якщо виникають проблеми із запуском двигуна або він часто глухне, негайно проведіть огляд автомобіля.
• Для забезпечення функціонування каталітичного нейтралізатора та системи контролю вихлопних газів загалом рекомендується регулярно проходити технічне обслуговування відповідно до карти періодичного технічного обслуговування автомобілів Geely.

Попередження про вихлопні гази двигуна

Контроль викиду вихлопних газів

• Використовуйте неетильований бензин та рекомендовану моторну олію. Свинець, що міститься в бензині, і бруд у маслі можуть призвести до виходу з ладу трикомпонентного каталітичного нейтралізатора.

• Не буксируйте автомобіль для запуску двигуна на відстань понад 50 м. Це може призвести до перегріву каталітичного нейтралізатора та його пошкодження внаслідок проникнення у вихлопну систему пального, що не згоріло.

Вихлопні гази

• Забороняється закривати гаражні двері при працюючому двигуні, щоб уникнути отруєння або смерті внаслідок отруєння чадним газом.

• При проникненні вихлопних газів у салон визначте причину та постарайтеся вирішити проблему.

• Якщо немає можливості зупинити автомобіль, опустіть усі шибки. Оскільки несправна робота двигуна може призвести до виходу трикомпонентного каталітичного нейтралізатора з ладу, дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій.

• У разі нестійкої роботи двигуна або проблем із «холодним» запуском пройдіть перевірку в авторизованому сервісному центрі Geely.

• Оскільки трикомпонентний каталітичний нейтралізатор під час роботи сильно нагрівається, не допускайте попадання на нейтралізатор або знаходження поблизу його корпусу легкозаймистих предметів.

Увага
• Не вдихайте вихлопні гази. Чадний газ, який не має запаху та кольору, може викликати втрату свідомості та смерть.
• У вихлопній системі не повинно бути витоку, всі з'єднання повинні бути герметичними. Необхідно проводити часті огляди вихлопної системи. Якщо після аварії у вихлопній системі виник шум, негайно проведіть перевірку системи.

Увага
• Не запускайте і не залишайте працюючий двигун у гаражі або замкнутому просторі, за винятком випадків, коли виводьте автомобіль із гаража або заводите його в гараж. Вихлопні гази є надзвичайно небезпечними, якщо в приміщенні немає достатньої циркуляції повітря.
• Не ставте автомобіль на стоянку з двигуном на тривалий час. Якщо це необхідно, припаркуйте автомобіль на відкритому місці та налаштуйте клімат-контроль таким чином, щоб зовнішнє повітря проникало в салон.
• Кришка багажника має бути закрита під час руху. Вихлопні гази можуть проникнути до салону через відкриту кришку.
• Для нормального функціонування системи вентиляції повітрозабірні грати перед вітровим склом повинні бути вільними від снігу, листя або інших предметів.
• Якщо в салоні з'явився запах вихлопних газів, опустіть скло та закрийте багажник. Знайдіть та усуньте джерело запаху.

Гальмівна система

Автомобіль оснащений гідравлічною гальмівною системою з двома незалежними гідравлічними контурами. У разі несправності одного з них другий зберігає функцію гальмування. Однак натискання на гальмівну педаль має здійснюватися з великим зусиллям. Також збільшується гальмівний шлях.

Увага
• Не керуйте автомобілем, якщо функціонує лише один контур гальмівної системи. Перед експлуатацією слід здійснити ремонт несправної системи.

Підсилювач гальм

Підсилювач гальм підсилює ефект гальмування за рахунок розрідження у впускному колекторі двигуна. Якщо двигун перестав працювати під час руху, вичавіть педаль гальма для зупинки. Вакуумний підсилювач буде ефективним максимум для двох зупинок.

Увага
• Якщо двигун заглух, не вичавлюйте педаль гальма. Запас енергії вакуумного підсилювача витрачається при кожному натисканні педалі.
• Гальма функціонують навіть за повної втрати вакууму. Але педаль переміщається із значно більшим зусиллям, гальмівний шлях збільшується і т. д. Таким чином, потрібний негайний ремонт або заміна вакуумного підсилювача.

Антиблокувальна система гальм (з індикатором «ABS»)

Під час екстреного гальмування або гальмування на слизькій дорозі ABS запобігає блокуванню коліс, забезпечуючи ефективний режим гальмування, достатню стійкість та керованість.

Ефективні способи гальмування з ABS

При спрацьовуванні ABS відчувається пульсація педалі гальма та чутний шум. В цьому випадку для подальшої роботи ABS необхідно сильніше вичавити гальмо педаль. Не послаблюйте натискання на педаль гальма при екстреному гальмуванні, оскільки це призведе до збільшення гальмівного шляху. ABS спрацьовує за швидкості вище 10 км/год. Коли швидкість знижується до 10 км/год, ABS вимикається. Натискання на педаль гальма під час руху по слизькій поверхні (каналізаційні люки, листова сталь на будівельних майданчиках та сполучні конструкції мостів) у дощову погоду активує ABS. При запуску двигуна або торканні моторного відсіку можуть доноситися клацання або шуми насоса ABS. Це вказує на самодіагностику системи ABS і не є несправністю.

Під час роботи ABS можливі такі явища, які не вказують на несправність.

• Під час спрацювання ABS відчувається пульсація педалі гальма та вібрація автомобіля та рульового колеса. Шум насоса ABS у моторному відсіку чути навіть після зупинки автомобіля.

• Після вимкнення функції ABS педаль гальма може податися трохи вперед.

Увага
• Не покладайтеся повністю на систему ABS. Незважаючи на те, що ABS допомагає контролювати автомобіль, важливо дотримуватися рекомендацій з водіння, пересуватися з допустимою швидкістю і дотримуватися дистанції до автомобіля, що рухається попереду. Система ABS має обмежені можливості збереження стійкості та керованості автомобіля.
• ABS не може контролювати автомобіль при значній втраті зчеплення коліс з дорогою або їзді на високій швидкості в несприятливих погодних умовах.
• ABS не скорочує гальмівний шлях. Пересувайтеся з допустимою швидкістю, дотримуючись дистанції до автомобіля, що рухається попереду.
• У таких випадках гальмівний шлях автомобілів, обладнаних системою ABS, перевищує гальмівний шлях автомобілів без системи ABS:
• пересування дорогами з пухким покриттям, щебенем або снігом;
• пересування з ланцюгами на колесах; • пересування стиками дорожнього покриття;
• пересування дорогами з вибоїнами або нерівним покриттям.

Встановіть шини відповідного розміру із відповідним тиском. ABS визначає швидкість руху автомобіля за рахунок вимірювання швидкості обертання кожного колеса за допомогою датчика швидкості.

Застосування шин іншого розміру призводить до помилок при вимірюванні швидкості, внаслідок чого збільшується гальмівний шлях. Для заміни шин зверніться до найближчого авторизованого сервісного центру Geely.

Стоянкове гальмо

Стоянкове гальмо

Голмостоянка блокує задні колеса.

Важіль гальма стоянки знаходиться між передніми сидіннями.

Перед блокуванням задніх коліс гальмом стоянки під час встановлення автомобіля на стоянку натисніть педаль гальма. При знятті автомобіля з гальма стоянки також натисніть педаль гальма. Потім:

1. Злегка потягніть важіль гальма стоянки вгору.

2. Натисніть на кнопку гальма стоянки великим пальцем руки.

3. Опустіть важіль гальма стоянки, утримуючи кнопку натиснутою.

Увага
• Якщо гальмо стоянки несправне, автомобіль може пересуватися ривками. Для діагностики та усунення несправності зверніться до авторизованого сервісного центру Geely.
• Переконайтеся, що важіль гальма стоянки повністю опущений, а індикатор погас. В іншому випадку можливе перегрівання або знос задніх гальм.
• Не паркуйте машину на поверхні, покритій легкозаймистими матеріалами. Вони можуть спалахнути при контакті з вихлопною трубою.

Стоянкове гальмо в зимовий час

У холодну пору року гальмо стоянки може замерзнути в положенні блокування, якщо на ньому була волога. Після миття або при перетині водної перешкоди, щоб уникнути замерзання гальма стоянки:

1. Переведіть важіль КПП у положення першої передачі або «R» і тимчасово увімкніть гальмо стоянки.

2. Встановіть черевики під задні колеса.

3. Зніміть автомобіль із гальма стоянки.

Індикатор зношування гальмівних колодок

Увага
• Забороняється використовувати гальмо стоянки замість педалі гальма під час руху. Це може призвести до аварійних ситуацій та втрати керування автомобілем.
• При перемиканні передач не знижуйте їх на дві або більше одночасно, оскільки це може призвести до виходу КПП з ладу, втрати керування автомобілем та травм.

Індикатор зносу гальмівних колодок на гальмівному диску видає попереджувальний сигнал, інформуючи про знос та необхідність заміни колодок.

Якщо чути скрип або шум тертя, огляньте колодки та зверніться для заміни до найближчого авторизованого сервісного центру Geely. Забороняється експлуатація автомобіля під час шумів, що сигналізують про несправність.

Експлуатація автомобіля з несправними колодками може призвести до виходу дисків із ладу. В цьому випадку для збереження довжини гальмівного шляху необхідно натискати гальмо педаль з великим зусиллям.

Зміст

.