РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Перша вантажівка на електричній тязі

09.02.2018

16 листопада 2017 відбулася презентація першого в світі Електротягача, сконструйованого компанією Тесла

Tesla Semi. Фото 1

Отже, що ж являє собою нова вантажівка Tesla Semi, чи дійсно за нею майбутнє автоперевезень? Виглядає вона досить незвично, особливо впадає в очі сидіння водія, розташоване по центру кабіни. У порівнянні зі звичайними тягачами, тут сильно помітні обтічні форми кузова і є багажне відділення під капотом. Акумулятори розробники розмістили під кабіною, через що довелося крісло водія зрушити максимально близько до лобового скла. До речі, скла в Tesla Semi теж не такі як в класичних вантажних автомобілях, а зроблені з особливого скла за спеціальною технологією і відрізняються підвищеною міцністю.

Tesla Semi. Фото 2

Інтер'єр салону теж незвичайний, виділяються два великі екрани з боків водійського крісла. Лівий уособлює собою класичну панель управління, правий служить для навігації і управління мультімедійкою.

Tesla Semi. Фото 3

Але головне не в дизайні, а характеристики новинки. За словами розробників, електротягач Tesla Semi зможе проїхати на одному заряді 800 кілометрів! І це не все, підзарядка на 80% потужності займає всього півгодини і забезпечує пробіг в 640 км. Нові електромобілі розраховані на сумарний пробіг більше одного мільйона миль, або 1 643 000 км.

Tesla Semi оснащується чотирма електродвигунами, потужність яких поки не розголошують, як, до речі, і ємність акумуляторних батарей. Відомо, що до 100 кілометрів електровантажівка зможе розігнатися за 5 секунд, а повністю завантажена (36 тонн) за 20 секунд. Набагато краще Tesla Semi, в порівнянні зі звичайними, дизельними тягачами долає і підйоми. Так на п'ятиградусному підйомі Тесла тримає швидкість до 105 км/год.

Tesla Semi. Фото 4

Ще компанія Тесла планує встановлювати на свої електровантажівки автопілот, а якщо докладніше, то такий пристрій зможе без участі людини тримати машину в потрібній смузі руху, здійснювати маневри перестроювання на дорозі, і з'їжджати з дорожнього полотна. Розробники впевнені, що саме вантажні автомобілі з автономним управлінням здатні в значній мірі, в першу чергу, підвищити безпеку, і зробити перевезення вантажів більш дешевими.

» Всі новини

Проголосувало   3
.