РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Таксі робот вже реальність

19.05.2021

У Китайській Народній Республіці вперше запущений сервіс повністю роботизованих таксі під назвою Apollo Go. сТОЇТЬ за цим ІТ корпорація Baidu, яку цілком виправдано називають «китайським Google». На сьогоднішній день послуга таксі-робота доступна поки тільки в одному місці - це парк Шоуган в Пекіні, де в 2022 році будуть проходити зимові Олімпійські ігри.

Apollo Go. Фото 1

У сервісі Apollo Go автопарк складається з кросоверів Hongqi HS5 з технологією автономної їзди розробки Baidu. Зовні машини відрізняються від звичайних таксі встановленими на даху камерами кругового огляду, радарами та іншим обладнанням. Автомобілі Apollo Go повноцінний автопілот, ніякого водія для підстраховки в салоні немає. Щоб викликати машину потрібно користуватися спеціальним додатком, для посадки в салон необхідно зробити кілька сканів QR-коду. Після потрібно ввести потрібний клієнтові маршрут і просто натиснути кнопку «почати рух». Перш ніж машина рушить з місця, бортовий комп'ютер перевірить, чи всі двері закриті, а пасажири пристебнуті.

Apollo Go. Фото 2

Компанія Baidu вже більше восьми років займається розробкою автопілота. За цей час було оформлено близько 2900 патентів в цій області, і Baidu зуміла вийти в світові лідери в сфері розробок систем для автопілотування автомобілів. Віце-президент концерну Юнпен Ван в своєму інтерв'ю зазначив, що для запуску сервісу Аполло було проведено величезну кількість тестів в різних містах протягом тривалого періоду часу. За словами віце-президента запуск вже комерційного проекту в сфері автопілотування необхідна умова на сьогоднішній день для подальшого успішного розвитку автопілота.

Китайські ЗМІ відзначають, що поки в парку Apollo Go є в наявності тільки десять автомобілів. Вартість поїздки в таксі з автопілотом в середньому 30 юанів (близько 5 доларів).

» Всі новини

Проголосувало   2
.