РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

В Україні з'явився водневий автомобіль

20.04.2021

На дорогах нашої країни з'явився перший автомобіль, що працює на водні. Ним виявився японський Toyota Mirai.

Toyota Mirai. Фото 1

Кілька слів взагалі про машини з водневою силовою установкою. Такі автомобілі схожі на звичайні електрокари - у тих, і інших, рух відбувається за допомогою електродвигунів. Принципова різниця в способі отримання енергії. Авто з водневими паливними елементами само виробляє електричну енергію в процесі фізико-хімічних реакцій безпосередньо на борту. Водень, яким заправляють такі машини, контактуючи з каталізатором і киснем в спеціальних паливних елементах, виробляє електричний струм, який приводить в рух електромотори автомобіля, а також постачає енергією акумуляторні батареї. Заправка водневих автомобілів відбуватися на спеціальних станціях, де водень добувають електролізом води.

Toyota Mirai. Фото 2

І ось така дивина з'явилася у на в Україні. Його привіз пристрасний ентузіаст екологічних машин з Києва, привіз на свій страх і ризик, адже першим бути завжди дуже непросто, а у нас в країні особливо. Зараз мова навіть не йде про сервісне обслуговування, мова йде про банальні заправки. За словами власника першої водневої Тойоти водень в Україні поки дефіцитний товар, але все ж уже є місця, де можна заправити машину, а значить ера водневих авто торкнулася і нашої країни.

Слід зазначити, що перші розробки машин з водневим двигуном велися років 50 назад і у нас, в Харкові, в інституті проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного. І не розвались Радянський Союз, хто знає, може і наші вчені та інженери створили б свій автомобіль раніше японських, корейських або німецьких спеціалістів.

» Всі новини

Проголосувало   2
.