РусскийУкраїнськаЧас роботи: Пн-Пт: 9.00-18.00, Сб: 9.00-15.00, Нд: вихідний

Станції швидкої заміни акумуляторів від Geely

25.05.2021

Китайський автогігант Geely почав роботи зі створення (поки тільки на території Китаю) станцій призначених для швидкої заміни акумуляторів електромобілів. На них можна буде поміняти повністю використану батарею на таку ж зі стовідсотковою зарядкою всього за одну хвилину.

Станції швидкої заміни акумуляторів від Geely. Фото 1

Станція по заміні це модульна, швидко збірна конструкція. Весь процес заміни повністю автоматизований. Водій, який потребує підзарядки через додаток на смартфоні, може вибрати найближчий до нього сервіс і відразу прокласти до станції маршрут. Програма, до речі, показує реальну інформацію про кількість заряджених акумуляторів.

Далі машина, заїхавши в спеціальний бокс займає точну позицію за допомогою спеціальних кріплень, після чого, піднявши авто, порожній акумулятор витягується з машини, а на її місце ставиться інша, повністю заряджена барарея. Весь процес заміни відображається на спеціальному табло.

До кінця 2021 року Geely планує запустити в роботу близько 100 станцій. Слід зазначити, що Джилі не перші на ринку швидкої заміни батарей. Китайська компанія з виробництва електрокарів NIO теж шанувальник ідеї швидкої заміни замість зарядки і вже не перший рік займається будівництвом таких станцій. На сьогоднішній день в Китаї налічується 136 таких повністю автоматизованих сервісів, розташованих в 58 містах країни і на найжвавіших автострадах. І цей сервіс від NIO вельми популярний в Китаї, вже було зроблено 500 000 замін батарей. При цьому на станціях під час заміни акумулятора роблять діагностику силового агрегату автомобіля. Також компанія НІО пропонує своїм клієнтам отримати батарею підвищеної ємності або ж зроблену за новітньою технологією.

Станції швидкої заміни акумуляторів від Geely. Фото 1

Сервіси по заміні акумуляторів пробували впровадити і інші відомі виробники електромобілів, наприклад, Тесла. Були навіть побудовані дослідні станції по заміні батарей в Каліфорнії, але справа не пішла і Тесла відмовилася від цієї ідеї. Замість неї компанія Ілона Маска активно займається створенням мережі зарядних станцій великої потужності Supercharger. Ідея швидкої заміни акумуляторів була і у європейських виробників. Концерн Рено і американська фірма Project Better Place за підтримки уряду Ізраїлю теж пробували створити свою мережу по заміні на землі обітованій. Але даний стартап незабаром після запуску зазнав краху.

» Всі новини

Проголосувало   1
.